Už ste vyskúšali splitboarding?

Vytvorené7. 12. 2021
Už ste vyskúšali splitboarding?

Na horách už je to veľká paráda a my sami to vyskúšali minulý víkend. Dá sa teda povedať, že zimná sezóna je zahájená. Nie je teda čas, strácať čas a byť vami vyrazíme čo najskôr pokojne aj na české vrcholky hôr. O tom, že ponúkame požičovňu aj predaj skialpového vybavenia vám dávame echo už nejaký ten piatok. Ale viete o tom, že tento rok pre vás máme aj splitboardy?

Už jste vyzkoušeli splitboarding?

 

Splitboarding?

Novo od tohto roku zahŕňame ako v požičovni, tak v predaji (nebudeme si nič nahovárať, dodávky vybavenia sú trochu horšie) splitboardy . Áno čítate dobre, splitboard. Pre tých menej znalých, ale noviniek chtivých sa jedná o variant "chodiaceho" snowboardu.

 

A ako to funguje?

Split vyzerá rovnako ako snowboard, ale ak potrebujem ísť do kopca, tak vycvaknem aretačné páčky na doske a doska sa mi v polovici rozdelí na dve lyže . Precvaknem viazanie, nasadím pásy a už môžem bežať do kopca. No je zrejmé, že keď skialpy sú pre nadšencov lyžovania, tak split je pre nadšencov snowboardingu . Veľkou výhodou oproti skialpom je to, že do splitu môžem zapnúť svoje topánky zo snowboardu, pretože sú podstatne mäkšie, takže u topánok nič špeciálne.

Zámek u splitboardu

Zámok splitboardu

Do našej ponuky sme zahrnuli značku Nitro , ktoré vo svete snowboardingu niečo znamená a kvalita zaiste prevažuje nad kvantitou . Splitboardové dosky vychádzajú prevažne zo známych a dostatočne vyskúšaných snowboardových dosiek, akurát sú zamerané skôr na freeride. No čo si budeme rozprávať, keď už si môžem ukázať na kopec, ktorý chcem ísť, mám možnosť ho vyjsť, tak to bude asi v poriadnej nádielke prašanu a chcem počuť cestou dole len POW-POW (čítaj: ako odletuje sneh).

 

Čo u nás nájdete na požičovni?

No máme jeden variant pánsky NOMAD (flex6) v dvoch dĺžkach a jeden variant dámsky VOLTU (flex 5) v jednej dĺžke. Jedná sa o univerzálnu dosku pre každého.

 

Tabulka užití NOMAD, až na flex shodná s VOLTOU Tabulka užití NOMAD, až na flex shodná s VOLTOU Tabulka užití NOMAD, až na flex shodná s VOLTOU

Tabuľka použitia NOMAD, až na flex zhodná s VOLTOU

Druhou variantou na zapožičanie je DOPPLEGANGER a MINIGANGER . Jedná sa o variantu už pre lepších jazdcov a variant MINI je určený pre deti, kde dĺžka dosky je 132cm. Vzhľadovo dosky rovnaké.

 

Tabulka užití a flexe DOPPLEGANGER a MINIGANGER Tabulka užití a flexe DOPPLEGANGER a MINIGANGER

Tabuľka použitia a flexie DOPPLEGANGER a MINIGANGER

 

Takže ak túto vymoženosť poznáte, tak hurá k nám a požičiavajte o sto šesť. Ak nepoznáte, ale ste snowboarďák telom i dušou, tak poďte vyskúšať, vleky aj tak ešte nejazdia (aspoň nie všade).

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.
Na vašem soukromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie