Tomáš Slavík v hlavnej úlohe nevšedného videa projektu Wave

Tomáš Slavík v hlavnej úlohe nevšedného videa projektu Wave

Z hry do reality a späť. Biker a majster sveta Tomáš Slavík hrdinom nevšedného videa. Do historického centra Prahy sa vrúti jeden z najlepších bikerov sveta. Skáče schody vo viac ako šedesátikilometrové rýchlosti a vyzerá, že pred niečím uteká. Majster sveta a korunovaný kráľ mestských zjazdov Tomáš Slavík sotva stíha prejsť checkpoint a ... Víta vás projekt Wave, ktorý spája umenie jazdy na bicykli s majstrovskými digitálnymi efektmi.

Nakoniec samozrejme všetko dobre dopadne. "Ďateľ", ako sa třiatřicetiletému rodákovi z Brna v cyklistickom svete prezýva, sa virtuálne presunie do novej úrovne - na trať JBC 4X Revelations v Jablonci nad Nisou, kde štartuje ďalšie dobrodružstvo. A práve to je pre organizátora dnes už legendárneho severočeského závodu a zastávky svetového pohára príznačné - Tomáša Slavíka pri jazde len tak niečo nezastaví. Koncentruje sa na seba a svoj výkon bez ohľadu na to, čo sa deje okolo.
 
 
"Myslím, že každý jazdec v sebe potrebuje oheň, ktorý mu pomôže sa nahecovat a vystupovať z komfortnej zóny. Keď som na bicykli, existuje pre mňa len jazda a hlad po tom ju zájsť najlepšie, ako viem. Každý závod je hra, ktorú sa snažím dokončiť a vyhrať. Nehľadiac na to, čo sa deje okolo, "opisuje s istou vášňou Slavík.
 
Vďaka jedinečnému prístupu sa mohol v rokoch 2017 a 2018 stať šampiónom jedného z najnáročnejších pretekov na svete Red Bull Valparaíso Cerro Abajo. V ňom sa jazdci rúti ulicami čílskeho mesta Valparaíso za podpory davov nadšených divákov okolo trate. Práve v Južnej Amerike sú mestské zjazdy neuveriteľne populárne a český pretekár, ktorý kvôli pádu pri finálovej jazde nemohol vlani útočiť na "zlatý hetrik".
 
"Mestské zjazdy sú moje disciplína a vždy bolo mojím snom zažiť zjazd v kulisách starej Prahy. Natáčanie síce nebol závod, ale príležitosť rútiť sa na bicykli pod Pražským hradom, Nerudovky a ďalšími miestami bola úžasná, "užíval si Slavík prejazd hlavným mestom.
 

Video z "iného sveta"

Aj napriek dlhoročné skúsenosti bolo pre Slávika účinkovanie v projekte Wave v mnohých veciach nové a netradičné. Ako spomína Slavík: "Natáčanie v Prahe bola drina. Lokácie počas natáčania vyžadovali technicky náročné skoky. Tiež sme natáčali v noci a GPS mi ukazovala, že som za jednu natáčacie noc najazdil okolo tridsaťpäť kilometrov v plnej rýchlosti. Mal som pocit, že už ani nedôjde domov. "
 
Hlavný protagonista sa ale rozhodne nedrelo sám. Okrem úžasných športových výkonov stojí za unikátnym projektom neuveriteľné množstvo produkčné práce - šesť dní natáčanie v pražských uličkách zo špeciálneho vozidla az rozsiahlym štábom, niekoľko dní v jabloneckej Bikeparku, veľa času v ateliéri a ťažko uveriteľných 1000 hodín práce v postprodukcii pre tvorcov projektu Vítka Kratochvíle. "Trvalo to vyše roka! V Prahe sme točili koncom apríla a od tej doby som sedel pri PC. Mal som samozrejme aj inú prácu, ale toto bolo najnáročnejšie. Občas to ani nezvládal počítač, renderovanie niektorých záberov trvalo aj hodiny, "popisuje tvorivé strasti Kratochvíle z MERGE štúdio .
 
 
Video od 8.11. môžete vidieť aj vy a užiť si neskutočné zábery kombinujúci bikerské umenia a pokročilú filmárčine. Nechajte sa uniesť, nehľadiac na to, čo sa deje okolo vás! Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke www.redbull.cz/wave
Tomáš Slavík v hlavnej úlohe nevšedného videa projektu Wave
Vytvorené10.11.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.