Tomáš Slavík späť v uliciach Mexika, Down Puerto Vallarta

Tomáš Slavík sa uplynulý víkend zúčastnil jedného z najťažších mestských zjazdov v mexickom dovolenkovom raji Puerto Vallarta. Trať bola ešte ťažšie ako predchádzajúce ročníky, ale aj tak sa pretekalo o stotiny! Tomáš Slavík nemal svoju životnú jazdu, urobil pár chýb a na víťaza strácal iba 0,9 sekundy, hoci aj s minimálnou stratou je z toho nakoniec zemiakové 4.miesto.

"Down Puerto Vallarta je jedna z najkratších tratí na ktorých pretekáte, ale musím úprimne povedať, že je to pre mňa jedna z najťažších a nejintensivnějších tratí, na ktorý som kedy pretekal. Urobiť bezchybnú jazdu je naozaj náročné kvôli povrchu, ale aj tak sa počíta každá stotina. Poslednou dobou zažívam šialený príbehy ako na cestách, tak i na tratiach. Bohužiaľ tomu nebolo inak ani v Mexiku hahaha. "
 

"V prvej závodnej jazde som mal super našliapnuté a bol som výrazne rýchlejší na všetkých medzičasoch, ale bohužiaľ v poslednej pasáži asi 200m pred cieľom som vletel do plotov a do ľudí, pretože trať bola zmenená asi o 2 metre oproti predchádzajúcemu dňu. V deň pretekov máme vždy jednej tréningovej jazdu, ale tú som bohužiaľ nedokončil kvôli defektu, takže som o zmenách nevedel. Fakt ma to mrzí, ale bohužiaľ to tak je. Mestský zjazdy sú niekedy proste punk. "
 

"Avšak druhú jazdu som bol už so všetkým oboznámený a vedel som o zmenách, takže som to skúšal páliť, čo to šlo. Bohužiaľ som v tejto jazde nejako nenašiel rytmus, nastrieľal pár chýb a dochádzam o 0,9 sekundy za víťazom a je z toho "až" zemiakové 4.miesto, ktoré je aj tak skvelé v tejto konkurencii, ale mieril som na prvé priečky. Ideme ďalej smerom k ďalším pretekom a treba ma stretne aj trochu viac toho športového "šťastia" ... vďaka moc za support a za pekný správy! "

Ďalšia zastávka pre Tomáša je otvíračka nového Velosolutions pumptracku v Pugnitzu 23.5. a ďalší víkend prvé kolo 4X Pro Tour v legendárnom Fort William.
 

Pre viac informácií, fotiek a videií sledujte sociálne siete Tomáša Slávika:

http://tomasslavik.com/cs/
http://www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/ tomasslavik63
www.youtube.com/ tomasslavikdotcom

Photo credit: Nico Switalski, Marcos Ferro, Altius events

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: