Lukáš Kindl a jeho úspešná sezóna s čistou hlavou

Lukáš Kindl a jeho úspešná sezóna s čistou hlavou

Ďalšie ohliadnutie za netradičné sezónou 2020 prináša Lukáš Kindl, náš jazdec, ktorého môžete dosť často vidieť v popredí českých závodov. A aký bol jeho pretekárske rok?

 

zdroj: archív Lukáša Kindla

 

Už v minulom roku v rámci zimnej prípravy som mal jasno, a to hlavne v tom, že zmením svoj prístup. Z predchádzajúcich rokov, kedy som za každého počasia jednoducho vychádzal, hltal kilometre a naháňal sa s rivalmi o to, kto bude mať viac najazdené, som si povedal dosť! Vedel som, že sezóna 2020 bude dosť obmedzená a vlažná, pretože popri športových a pracovných podujatí som plánoval robení vlastného bývania. Zvolil som teda pestrejšiu kombináciu zimných aktivít, k tomu menej najazdených kilometrov a hlavne pokojnú hlavu. Bol som celkovo viac v kľude.

 

zdroj: archív Lukáša Kindla

Jarná zvesti o prvej vlne coronaviry tomu nasadili korunu. S príchodom prvých možných pretekov sme zacítil chuť to skúsiť a poriadne sa do toho obuť.
S veľkým údivom zisťujem, že sa mi ide lepšie a viac s čistou hlavou, ako inokedy. Aj napriek tomu sa ale snažím vyberať len tie moje najobľúbenejšie preteky a na tie sa zamerať. Preto tento rok štartujem zhruba len na 15tich pretekoch oproti predchádzajúcim rokom, kedy som sa na štart postavil zhruba 25-krát.

 

zdroj: archív Lukáša Kindla

Jednalo sa o preteky ako UAC, kde som tiež skúsil cestné preteky Prvé šliapnutie alebo XC na Beckove kde beriem 3. miesto, XC v Úvaloch, kde v extrémnych podmienkach jedu závod s odtrhnutým BOA kolieskom na tretre a dochádzam na 5. mieste celkovo.

Obchádzame taktiež celý seriál Stevens Juhočeského pohára, ktorý bol tento rok na 4 miestach. Zapretekal som si na všetkých, niekde sa darilo skvele, niekde som bral zemiakovú. Záverečný závod v Sezimovom Ústí prináša 2. miesto a v celkovom seriáli beriem perfektné 2. miesto v kategóriách.

 

zdroj: archív Lukáša Kindla

Medzi ďalšie preteky patrili napr. NovaCup Sázava, kde som bral 5. miesto celkovo, Drhelny CUP 2.miesto celkovo, OffRoad Pyšely 1. miesto celkovo, XC Pohár Ústeckého kraja Střížovice 3.miesto v kategórii, VanGillern 1. miesto celkovo, NovaCup Harrachov 1.miesto v kategórii.

Za najväčší úspech ale považujem domáce preteky ktorý je partnerským závodom KoloProŽivot - TransBrody kde beriem 5. miesto celkovo a 3. v kategórii. Jedná sa o za mňa dokonalý závod s pestrou konkurenciou. Kto váha, kam vyraziť pre kvalitné preteky, tento odporúčam a dúfam, že sa tam za rok stretneme :)

 

                                                 zdroj: archív Lukáša Kindla

Celú sezónu obchádzame v zdraví a bez pádov, ako sa hovorí "s rožkom". Tohtoročný pretekársky rok patrí, aj cez všetky možné vedľajšie faktory, k tej najlepšej.

Veľká vďaka patrí tímu Cycology za skvelý support. Tak ahoj zase za rok!

 

Lukášovi poskytol techniku výrobcu bicyklov KROSS . Závodné mtb Level 15.0, tréningové kolo Level 10, cestný bicykel Vento 8.0 a doplnková trail bike série Moon a Soil.

 

 

 

Lukáš Kindl a jeho úspešná sezóna s čistou hlavou
Vytvorené30.10.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.