JBC 4X Revelations 2019 je za nami a bolo to opäť legendárny!

V sobotu 20.7. sa v Jablonci nad Nisou po siedmej uskutočnil závod svetového pohára v fourcrossu horských bicyklov s názvom JBC 4X Revelations a opäť sa bolo na čo pozerať. Ostré súboje o postupové miesta, bohatý kultúrny a sprievodný program a tisíce nadšených fanúšikov, ktorí vytvorili atmosféru, ktorá na svete nemá obdobu.
Po stredajšom neoficiálnom začatí na stánku Základňa u jabloneckej priehrade nasledovalo už oficiálne začatie na vonkajšie scéne jabloneckeho Eurocentre. Nasledovala piatkovej kvalifikácie, na prašné trati ovládol kvalifikáciu pretekár a hlavný organizátor JBC 4X Revelations Tomáš Slavík, druhé a tretie miesto obsadili tiež jabloneckí pretekári Ondřej Štěpánek a Dominik Kvapil. Odišla sa tiež kvalifikácia a následný závod detského závodu Revelations KIDS race, kde si mladí pretekári v dvoch kategóriách mohli vyskúšať pretekanie pred veľkým publikom na najťažšie fourcrossové trati na svete. Aj tu sa darilo miestnym bikerom, kategóriu do 12 rokov vrátane vyhral s veľkým náskokom Nicolas Reinl, kategóriu od 13 do 16 rokov vyhral miestnu Matěj Raška.
Sobota nás privítala krásnym počasím a bolo tak jasné, že divácka kulisa bude aj tentoraz monštruózne. Ktorej od tréningov sa kopec solídne plnil, prichádzali sem nielen lokálne fanúšikovia, pre ktorých je závod srdcovou záležitosťou, ale aj fanúšikovia z ďalších miest českej republiky a tradične aj zo zahraničia. Na kopec sa ich prišlo pozrieť opäť viac než vlani a odhady tipujú cca 14 000 ľudí. Na pláne bol hlavný závod svetového pohára. Aj v roku 2019 sa po liatych bojoch podarilo neskutočné, Tomáš Slavík obhájil svoj titul kráľa JBC 4X Revelations aj tentoraz a drží tak líniu siedmich po sebe idúcich víťazstiev, doteraz neporazený.
"Som neskutočne šťastný, že som nesklamal svojich fanúšikov a podarilo sa mi opäť na trati zvíťaziť. Nie je to jednoduché zvládnuť organizáciu aj pretekanie naraz, stresu okolo celej akcie je veľa, ale vďaka môjmu tímu sa v sobotu môžem venovať už len závodu a sústrediť sa na ten najvyšší cieľ a to vyhrať pred domácim publikom, kamarátmi a rodinou. a to sa tento rok opäť podarilo. " Hneď za ním skončil jeho menovec Hannes Slavik z Rakúska, nasledovaný tretím Ondrejom Štěpánkom.
Závodné deň bol pretkaný sprievodným programom, diváci tak mohli sledovať dychberúci leteckú exhibíciu majstra sveta v leteckej akrobacii Martina Šonku. Jednokolkáři prešli trať zhora až dole.
Oko nezostalo suché počas jazdy Michala košíkom, handicapovaného bikera, ktorý sa na svojom špeciálne upravenom stroji spustil na celú trať a poradil si aj s kamenistou sekcií a ďalšími skoky.
 
Odišiel sa tiež závod vo freestylu horských bicyklov s názvom Revelations BIG AIR contest, víťazstvo za najlepší trik si odniesol Cycology rider Vilibald Vítek, nasledovaný Tomášom Zejda a Teodorom Kováčom.
Po bujarom vyhlásení už nič nebránilo začiatku afterparty, kde sa predstavili bikové kapely a najlepšie DJs nielen z Čiech, ale aj zahraničia. Počas dvoch dní tu vystúpila treba stálica českej hudobnej scény Vypsaná Fixa, Status Praesents, DJ manenov a ďalšie.
JBC 4X Revelations je bezpochyby jednou z najväčších športovo-kultúrnych podujatí Jablonca nad Nisou. Za organizátorov ďakujeme všetkým divákom, fanúšikom, pretekárom, celému nášmu organizačnému tímu a tiež sponzorom a ďalším našim podporovateľom, ktorí nám pomáhajú plniť náš sen o najväčšom fourcrossové závode planéty. Sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Ďakujeme.


Photo Credit: Petr Zbranek, Denisa Albaniová, Ondřej Holas, Honza málem fotografom


Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: