Aké to bolo na Italy Divide

Dnes vám predstavíme dobrodružstvo s názvom Italy Divide, ktorého sme sa zúčastnili na prelome apríla a mája. Jedná sa o bikepackingový preteky naprieč Talianskom bez podpory a zabezpečenia.

Ste odkázaní iba sami na seba a na veci, ktoré si veziete so sebou. Trasu určuje usporiadateľ a riadite sa pomocou GPS. Pri odchýlenie od trasy, napr. Ak hľadáte servis, zablúdite či hľadáte ubytovanie, ktoré nie je na trase, musíte sa vždy vrátiť na miesto, kde ste z trate zišli.

Poradie a polohu pretekárov možno zistiť pomocou trackerov, ktoré neustále odosielajú GPS signál. Trackery slúži usporiadateľovi pre kontrolu dodržiavania stanovenej trasy, pretekárom pre orientáciu medzi sebou a tiež divákom.

Vybavenie pretekárov je veľmi rozdielne, na štarte možno vidieť od gravel-bikov cez fat-biky, xc biky 26 "až po 29" celoodpružené bicykle. Nie je ľahké povedať, aké koleso je na tento typ závodu najvhodnejší. Na štarte bolo takmer 200 pretekárov vrátane najväčších hviezd bikepackingového sveta a čo pretekár to iný stroj. My sme preteky absolvovali na horských bicykloch s 29 "kolesami, odpruženou vidlicou a prevody 1x12. Žiadne špeciálne úpravy.

Pri závode sa stretnete s asfaltom, šotolinou, lesnými cestami, singltreky a schody. Zároveň musíte počítať s tým, že bicykel budete aj tlačiť, pretože cesta nie je vždy zjazdná.

Každý ročník má inú trasu, tento rok bol štart v Neapole a cieľ v Rive, pri jazere Lago di Garda. Dĺžka tohtoročného závodu činila 1225 km s prevýšením cez 28000 výškových metrov.

Trasa bola vedená najkrajšími miestami Taliansko, neviedla len prírodou a neobývanými časťami Talianska, ale zároveň centrami najkrajších talianskych miest Florencia, Bologna či Verona a okolo ich pamiatok. Prešli sme teda v Ríme okolo Kolosea, tesne minuli Vatikán, slávne námestie z bondovky v Siene.

Nabudúce vás zoznámime podrobne s priebehom pretekov a ak vás tento závod zaujal, nebojte sa nás opýtať, radi odovzdáme naše skúsenosti a rady ☺

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: