Vítek Vilibald na skok v USA

Mesto anjelov, Hollywood, Venice beach, San Diego, Joshua Tree park, Huntington beach, to je neodmysliteľnou súčasťou vždy slnečné americkej Californie.

Náš jazdec Vilibald Vítek využil voľno medzi akciami v závodnej sezóne a letel si splniť sen a navštíviť už spomínanú Californii. Nešiel tam len tak naľahko s foťákom ako japonský turista ale vzal si so sebou aj svoje dirtové koleso a navštívil nie jedno legerdání a aj pre neho špeciálne miesto.
 
 
"Cestovanie s okolo mňa baví. Skôr už posledné roky cestujem len a len s okolo pretože ma plácnutí sa na pláži nebaví hehe, vždy na cestách hľadám nejakú aktivitu a zábavu čo by sa dala robiť. Vziať si bicykel je záruka že sa nudiť nebudem. V LA som navštívil veľa známych miest, nemohol som vynechať slávny Hollywood blvd., Chodník slávy, TLC chinese theatre (nikdy sa tam nefoťte s žádnýma postavami chtěj za to fakt dosť peňazí), Sunset Strip, Tower records, Whisky a Go Go, Rainbow bar. Posledné 4 mali pre mňa veľký význam pretože to je kolíska rock and rollu a sedieť na mieste kde za čias najväčšie rock and rollovej éry vysedávali ľudí: Lemmy, Slash, Motley Crue, Ozzy, Hendrix a ďalšie bolo dosť dychberúci. Navštívil som samozrejme aj Venice beach a Santa Monicu ale tieto miesta ma moc nevzali, všade tona ľudí a hezkej skatepark len pre skate a kolesá zákaz, bohužiaľ. "Nám prezradil Vilibald.
 
 
Určite ale každému odporúča observatórium! Je tam "krásna míle" do kopca ale pohľad Vám zoberie dych. Výhľad na celé LA, oceán a dokonca aj slávny nápis Hollywood (ktorý je ďalší 3 míle po peším trailu). Observatórium je zaujímavá a majú tam nespočet náučných informáciu o teleskopoch, planétach, gravitáciu a napospol všetkého, čo sa týka vesmíru. Na bicykli sa zastavil v legendárnom dirt parku Sheephills. Väčší sucho naznačilo, že budem povrch veľa kĺzať, preto musel byť opatrný, ale po dvoch jazdách sa do toho dostal a potom len počúval pochvalu od miestnych riderov, že by chlapci chceli jazdiť taky ako ja a to Viliama veľa zahrialo pri srdci. Dirtpark je uprostred veľkého prírodného parku, ktorý je dosť rozľahlý, tímpádem aj lákavý na dlhšiu vychádzku.
 
 
,, Keďže som milovník topánok VANS, tak sem si nemohol nechať ujsť jazdenie vo Vans skateparku. Je zaujimavé, že v obchodnom centre je krám VANS a keď im prejdete, tak je tam veľký skatepark, dlhá minirampa (u-rampa) a veľa hlboký betónový bazén, všetko v nejlpeší kondícii na jazdenie. Ale dajte si pozor pretože tam kolesá majú povolený vstup len v utorok a štvrtok od 18:00 do 22:00! V druhom poschodí kde je tribúna je aj pár herných automatov a hier, napr. Pre rodičov, ktorí chcú zahnať nudu pri čakaní, až jeho potomok dojazd hehe. ": Zveril sa.
 
 
San Diego je veľa zaujímavé mesto, miestami sa tam páčilo viac ako v preľudnenom LA. Ak budete mať cestu okolo, nezabudnite navštíviť La Jolla Cove. Je to útes, kde úplne v pokoji leží alebo s Vami plávajú morskí uškatce, k tomu neuveriteľný výhľad stojí za ten zážitok. Vilibald ešte prezradil: ,, V San Diegu som hlavne chcel jediné a to je zajazdiť si v YMCA parku! Bol to sen od doby čo sem videl Dennisa Enarsona a Garyho Younga ako tu jazdí a ako ten park je proste super. Zvlášť, keď pred nedávnom postavili sekciu skatecross. Dráhu plnú veľkých lavíc a klopenek, no presne to, čo som si vždy prial. "
 
 
,, Nedokážem popísať, aký to bol pocit mať možnosť si tu zajazdiť a zatrénovať, vyskúšať nové triky do sezóny. Po jazdení mi miestnej partička starších dala highfive a uznali rešpekt, za moje jazdenie, bol som nesmierne šťastný. Po krátkej konverzácii zjštuji, že ani jeden nie je zo San Diega a robia iba doprovd svojim deťom. Proste moderné otcovia, doma chytia skate, bmx a spolu s chlapcom letí do skateparku. "Dodal.
 
Posledných pár dní bol Vilibald s priateľkou ubytovaný asi 3 minúty od Huntington beach, túto pláž môže všetkým len odporučiť! Je krajší ako Venice, lepšie vlny na surf, mólo s Ruby 's Dinner na konci a to vrátane lokálnych trhov. Dokonca vychytali aj beach festival, takže stage s hudbou dokreslila úžasnú atmosféru. Vidla s nadšením prezradil: ,, Je to tam skvelé, super počasie, konštantne 22 stupňov a ľahký vánok od oceánu. Určite by som odporučil aspoň raz za život sa do Californie pozrieť a vidieť tú krásu čo vidíte len vo filmoch. Zažiť ten americkej sen. Naozaj to stojí za to. "
 
Sleduj Vildův: Youtube , Facebook a Instagram !
Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: