Tubolit - väčšia úspora váhy než u bezdušáků

Vytvorené26. 4. 2019
Tubolit - väčšia úspora váhy než u bezdušáků

Možno ste už na svojom bicykli riešili úsporu váhy ... ako vie každý správny cyklista, úspora je najviac poznať na točivých častiach kolesá. Samotné výplety musíte rozpohybovať a čím sú ľahšie, tým lepšie vám to pôjde.

Ako teda na svojom bicykli ušetrím potrebné gramy?

Jednou z možných variantov je prechod na bezdušový systém , ktorý však nie je pre každého. Nevýhodou bezdušáků je fakt, že potrebujú občas doplniť mlieko a pri naozaj veľkom defektu, kedy je potrebné plášť podlepiť, sa tak najskôr nevyhnete znečistenia.

Ďalšou možnosťou je novo zapliesť kolesá , zaobstarať ľahšie plášte , skrátka nahodiť gramy na komponentoch . Napríklad aj na výmene duše . Už ste počuli o Tubolit? V pomere cena / výkon je v úspore váhy na bicykli jednoznačným víťazom. Poďme sa na ňu preto pozrieť bližšie ...

Duša Tubolit sú určené pre cestné bicykle , Gravely , ale taky pre horské bicykle . Nejde teda o žiadny exkluzívny produkt len pre vyznávačov niektoré disciplíny. Tubolit existuje v dvoch modeloch, TUBO a S-TUBO. Aký je medzi nimi rozdiel a ktorú si vybrať? TUBO oproti klasickým dušiam šetrí váhu a zároveň má vyššiu odolnosť proti defektu. S-TUBO to s ušetrením váhy ženie ešte do väčšieho extrému, ale odolnosť proti defektu sľubuje rovnakú, ako u klasiky. Porovnanie sme pre vás spísali do prehľadnej tabuľky:

typ

váha

Úspora

Štandardné duša 29 "x 2,1-2,5 FV47

245gr

0gr

Light duša 29 "x 2,1-2,5 FV47

156gr

-89gr

Bezducho. variant (mlieko + ventilček)

110gr

-135gr

TUBO MTB 29 "x 1,8-2,4 SV42

85gr

-160gr

S-TUBO MTB 29 "x 1,8-2,4 SV42

45gr

-200gr

 

Ako už sme si povedali, TUBO uvádza oproti normálnej dušu až o 2/3 väčšiu výdrž, je to ale pravda? Otestovali sme to na vlastnej koži. Na obrubníkové kameň sme opakovane najížděl rýchlosťou 13 km / h, v prvej variante s normálnou dušou a v druhej s TUBO. Váha jazdca bola zakaždým 75 kg. A aký bol výsledok? Normálny duši sme cvakol pri tlaku 1,8 Baru, TUBO pri 1,2 Baru. Rozdiel vo výdrži tak činil 0,6 Baru, čo je veľmi zaujímavá hodnota. Pre záujemcov prikladáme aj video z celého testu.

V neposlednom rade je dôležité taky spomenúť, že Tubolit je menšia ako klasická duše, takže ani ako rezerva nezaberie veľa miesta a na rozdiel od duší z latexu tiež drží tlak.

Ak teda chcete usporiť váhu, nešpinit si ruky, mať malú rezervné dušu alebo jednoducho len vyskúšať niečo nové pre svoj bicykel, Tubolit už na vás čaká!

Tubolito S-TUBO MTB

 

 
 

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Nepovoľovať cookiesPovoliť všetko