Tomáš Slavík tesne strieborný na Crankworx Dual slalome

Vytvorené29. 9. 2021
Tomáš Slavík tesne strieborný na Crankworx Dual slalome
 

Svetová séria Crankworx sa aktuálne presunula do Kanady do Britskej Kolumbie, kde sa v 12 dňoch odíde v 3 rôznych lokáciách niekoľko závodov tejto série. Uplynulý týždeň sa začínalo v Sun Peaks, kde Tomáš Slavík začala skvelým druhým miestom o 0,028s za domácom Basem Van Steenbergen. Teraz už sa nachádza v ďalšej lokalite Kicking Horse, kde bude zajtra pretekať po niekoľkých rokoch v disciplíne Speed N Style v rámci tréningu na nadchádzajúce Dual Slalom, ktorý sa ide vo čtrvrtek v Silvestar!

 

Tomáš Slavík bere v Kanadě druhé místo

 

"Celá séria v Crankworx BC sa držala tak trochu" pod pokrievkou ". Je len pre pozvaných pretekárov a všetky eventy sú bez divákov a verejnosti robené len pre priame prenosy a médiá. Je to taký zvláštny zase pretekať bez divákov okolo trate, ale na druhú stranu tu panuje až rodinná atmosféra, kedy sa všetkými pretekármi sme na rovnakým ubytovanie, cestujeme spolu, večeriame ... je to úplne iný uhol pohľadu než kedykoľvek inokedy.

Avšak v Dual slalome sme si už nič nenechali zadarmo a bol to súboj až do posledného metra. Trať bola čerstvá, zábavná ale kvôli dažďu plná mäkkých miest a drážok, takže to nebolo vôbec jednoduchý. Po podarenej kvalifikácii sme sa prebojoval cez všetky silný súpera až do finále proti basový Van Steenbergen, kterej je domáca pretekár a musím povedať, že to bola podobná smršť ako v Innsbrucku. Bas je skvelý pretekár a bolo super si to s ním takto rozdať na jeho domácej pôde.

Nakoniec mi prvé miesto utieklo o 0,028 sekundy, čo je fakt těsnotka! Ale mám radosť za Base, že sa mu podarilo zvíťaziť pretože jazdil fakt skvele ... ja mám zo svojho druhýho miesta taky veľkú radosť a som rád, že všetko funguje ako má. Do ďalších eventov mám skvele nakročené ... uvidíme čo prinesú ďalšie dni. Aktuálne sme prešli do Kicking Horse 8 hodín autom a mali sme hneď prvý tréningy na Speed N Style, kterej si tréningovo vyskúšam pred ďalším závodom Dual slalomu v Silverstar, ktorý sa ide vo štvrtok.

Držte palce a sledujte nás live na Red Bull TV "

 

Tomáš Slavík bere druhé místo v Kanadě

Tomáš Slavík bere druhé místo v Kanadě

Tomáš Slavík bere v Kanadě druhé místo Photo credit: Clint Trahan

 

Pre viac informácií, ako Tomáš za oceánom bojuje na Crankworx sledujte jeho sociálne siete:
www.tomasslavik.com
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.