Tomáš Slavík späť v uliciach Mexika, Down Puerto Vallarta

"Ak je na svete závod, ktorý chcete vyhrať, je to vždy Fort William" Fort William je mekkou MTB Svetového pohára a víťazstvo tu je špeciálnym a neľahkou úlohou. Vlani bol Tomáš Slavík na ceste za svojím piatym víťazstvom, ktoré mu bohužiaľ zmaril pád v prvých kolách pretekov. Tento rok sa vrátil, aby svoje víťazstvo získal späť a to sa mu aj podarilo. Dokázal vyhrať nielen celé preteky, ale súčasne aj všetky finálové rozjazdy a došiel si tak pre svoje celkovo piate víťazstvo v škótskom Fort William. 4X Pro Tour svetová séria je zahájená a Slavík vstupuje do sezóny na prvej pozícii.

"Do Fort William jazdím zhruba 12 rokov a každý rok ma pohltí nezameniteľná atmosféra mesta a taky skvelá atmosféra celého eventu. Je to unikátne miesto a víťazstvo tu znamená pre všetkých riderov veľa. Ako mladý pretekár som sníval o víťazstve práve tu a teraz je to skutočnosť , ten pocit je skvelý. Už minulý rok som sa cítil parádne, ale stačila malá chybička a postup bol v prachu.

Tento rok som sa vrátil ešte rýchlejší a zase o trochu skúsenejší. Podmienky boli tentoraz počas tréningov a kvalifikácie naozaj extrémne, ale na preteky vykuklo slnko a my si tak mohli užiť jeden z najlepších 4X eventov, obklopení tisíckami a tisíckami fanúšikov. Vo finále sa mi podaril štart a pálil som to dole čo mi sily stačili ... Bolo z toho nakoniec víťazstvo s viac ako 40 m náskokom pred ostatnými.

Tento pocit mi po zimnej sezóne toľko chýbal a je tým najväčším hnacím motorom. To je prečo prinášame toľko obetí, trávime hodiny na tréningoch vo vetre a daždi, tento pocit za to totiž absolútne stojí. Děkuju všetkým fanúšikov, sponzorom, priateľku, rodine, kamošom a ďalším, ktorí mi umožňuj, ako sa hovorí, za oponou. Vy viete, o kom hovorím :) Vďaka za to, že robíte z mojich víťazstva víťazstva špeciálne. A vďaka aj tebe, Škótsko, bolo to opäť famózne! "

Kompletný záznam zo závodu nájdete tu: https://tinyurl.com/ y4tqotj6

Ďalšou zastávkou pre Tomáša je víkendový Rieti Sport Festival v Taliansku, na ktorý ďalší víkend nadviaže Crankworx Innsbruck! Pre viac informácií nezabudnite sledovať sociálne siete Tomáša Slávika.

www.tomasslavik.com
www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/ tomasslavik63
www.youtube.com/ tomasslavikdotcom

Photo credit: @honzamalemfotografem

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: