Tomáš Slavík sa stal majstrom sveta vo Foucrossu!

Vytvorené6. 9. 2021
Tomáš Slavík sa stal majstrom sveta vo Foucrossu!
 

Slovenská republika oslavuje veľký bikové úspech - Tomáš Slavík sa stal po šiestich rokoch majstrom sveta vo fourcross vo Val di Sole v Taliansku. Slávik tak prelomil svoje prekliatie na tunajšie trati a dokázal aj po zdravotných problémoch zvíťaziť. Cesta bola tŕnistá, ale vďaka tomu je víťazstvo ešte cennejšie!

 

Tomáš Slavík se stal Mistrem světa v Itálii

 

"V kvalifikácii som zašiel celkom rozumnú jazdu, ale časy boli strašne nabušený a v čase 0,02 sekundy sme boli Narvan 3 pretekári. To sa snáď ešte nikdy nestalo. Bohužiaľ pre mňa 3.miesto a vedel som, že v semifinálových a finálových jazdách nepôjdem vnútorné trate tak, ako som bol vlastne každý rok zvyknutý. Vedel som, že sa možno karty otočili a teraz nebudem ja ten, ktorý bude štvanú zverou, na kterýho budú všetci mieriť .... ale práve ja môžem byť z vonkajších tratí ten , ktorý bude loviť ostatné :) s touto taktikou sme nastúpili do celého závodu a v tréninkách to bolo vidieť, že nabieham úplne odlišný stopy.

 

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve Fourcrossu

Tomáš Slavík - mistr světa ve fourcrossu

 

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

"V tréninkách som sa cítil skvele, ale po prvých pretekárskych jazdách som sa začal cítiť strašne unavený kvôli prodělanýmu Covidu 6 týždňov naspäť, kedy som nemal zrovna dobrý priebeh. Myslel som si, že každú chvíľu vypadnem, ale keď som stal na štarte semifinále, tak sa to zlomilo a miesto prežívanie som začal bojovať ... od tej doby to bol staraj dobrý Tomáš Slavík.

Keď som dochádzal posledných 50m vo finále, tak to bolo niečo neuveřitelnýho. Celý som si to spomalil, užíval, vnútorne sa radoval a po prejazde cieľom som len sklopil hlavu a začali mi tiecť slzy. Bolo to strašne emotívne, krásny, skutočný ... Vôbec som si neuvedomil, aký obrovskej batoh plnej otáznikov som celých 6 rokov vozil a ten zo mňa pri prejazde cieľom spadol. Je to síce môj už tretí titul, ale bol pre mňa po tom všetkom asi najmenej čekanej a mám z neho azda najväčšiu radosť zo všetkých! Každý rok sa hovorilo, že Slávik má v Taliansku "Unfinished BUSINESS" a ja teraz môžem naplno odpovedať "MISSION COMPLETE"!

Od teraz mám vo Val di Sole splnené a pretekanie bude asi "trochu" jednoduchšie. Ďakujem všetkým fanúšikom na trati i doma! Dúfam, že ste si tú cestu semnou užili, pretože ja s Vami na 100%! Díky moc! "

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík mistrem světa ve fourcrossu

Photo credit: Michal Červený, Roman Jahelka

Čo viac dodať? Misia je splnená! Ďakujeme všetkým sponzorom, priateľku, rodine, tréningovým parťákom a všetkým ktorí idú na vlne s Tomášom! Dúfame, že si užijete video, pretože toto víťazstvo a toto video je pre Vás!

 

 

 

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.