Tomáš Slávik priváža striebro z Crankworx, Nový Zéland

Vytvorené15. 11. 2022
Tomáš Slávik priváža striebro z Crankworx, Nový Zéland

Posledná tohtoročná zastávka Crankworx World Tour priniesla naozaj nezvyčajný závodný zážitok! V nabitom štartovom poli v Dual Slalome to bol Tomáš Slavík, ktorý zajazdil dva najrýchlejšie časy dňa. Vo finále potom po menšej chybe prichádza o zlato, ale aj tak priváža cenné body a striebro. Skvelé zakončenie tejto dlhej sezóny!

 

Rotorua je vždy ťažké preteky a jedna z najnáročnejších zástaviek celej Crankworx World Tour a to z mnohých dôvodov. sa snažím ísť opatrnejšie v kvalifikácii, aby som neurobil zbytočnú chybu alebo nešiel k zemi a potom budujem svoju rýchlosť hore v priebehu pretekov.Ovšem už teraz od TOP16 musí ísť človek úplnú hranu, pretože je všetko hrozne vyrovnaný a všetci do toho idú po hlave už od začiatku.

Prebojoval som sa až do semifinále, kde som sa postavil po dlhom čase proti Basovi Van Steenbergenovi, ktorého sa mi podarilo poraziť a vo finále už za odmenu s Jacksonom Frew. Jackson letel fakt šialene, takže som vedel, že musím ísť úplnú hranu. V prvej jazde som urobil menšiu chybu, ale tá potom spôsobila ďalšiu a bolo po nádeji. V druhej jazde sem si ho za odmenu porazil a tak končím svoje posledné tohtoročné preteky na skvelom druhom mieste. Fakt ma to navnadilo a nemôžem sa už dočkať ďalších pretekov Crankworx World Tour v roku 2023.

Photo credit: Graem Murray/Red Bull Content Pool

Teraz pre mňa nastáva „offseason“, takže mi začína príprava na tie najväčšie mestské zjazdy, ktoré budú mať tento rok dokonca svoju vlastnú svetovú tour, ktorá začína začiatkom februára 2023! Ale o tom zase príste... :) Vďaka všetkým! "

 

Replay Red Bull TV Crankworx Dual Slalom, Rotorua https://www.redbull.com/nz-en/ live/crankworx-world-tour- 2022-rotorua-dual-slalom

Tomas Slavik final runs Dual Slalom Crankworx Rotorua https://youtu.be/FHfzouY6LQI


Pre viac informácií sledujte sociálne siete Tomáša Slávika
www.tomasslavik.com
pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Nepovoľovať cookiesPovoliť všetko