Tomáš Slavík preletel ako raketa skrze kontinenty

Šialenosť za šialeností. Program pretekov Tomáša, ktorý jazdí viac sérií a disciplín je naozaj nabitý a tak sa niekedy stane, že sa dva dôležité preteky kryjú.
Tentoraz to bolo Crankworx v Kanade, kde mal ísť 2 preteky a finálový závod 4X Pro Tour v Poľsku ... to všetko iba za 4 dni. Nemožné? Slávik to zvládol a ešte k tomu skóroval!
Slávik z Whistleri priváža bronzovú medailu za Dual Slalom a ďalej potom zvíťazil na finálovom preteku svetovej série 4X Pro Tour v Poľsku, ktorý mu tiež zaručil celkové prvenstvo v celej sérii! To znie ako vydarený prelet skrze kontinenty !! Bang!
"Niekedy to nie je jednoduchý rozhodnúť sa, ktorý závod si človek vyberie a tak sa to vždy snažím nejako zkloubit dohromady keď viem, že to má zmysel. Variant pretekať Crankworx a potom po posledných pretekoch rýchlo preletieť do Poľska bola reálna, ale človek dorazil v ten rovnaký deň, kedy sa preteká a po tak dlhej ceste sa človeku moc pretekať nechce. Aj keď človeku by sa chcelo, tak telu sa nechce. Rozhodol som sa, že to risknem. V stredu som pretekal v Dual slalome vo Whistleri, kde som nastrelil skvelý 3.miesto na najšialenejším dual, čo som kedy išiel. "
"Fakt back to the roots nárez, kterej ma strašne bavil a všetci leteli strašnú drieku! V pumptracku som mal taky parádne nakročené na dobrý výsledok, ale bohužiaľ som v jednej z finálových jázd kedy som mal solídny náskok prešiel do druhej lajny a musel som to odstaviť. Nedá sa svietiť, ale rýchlosť bola skvelá. Potom som hneď zabalil kolesá a išiel smer letisko. "
"Po 20h na ceste som v Prahe na letisku, kde už je nachystaný auto s kolesami a všetkým potrebným ... .vyrážíme smer Poľsko, kde je za pár hodín kvalda a preteky. Musím povedať, že jetlag ma totálne zabíjal. Do akých som sa dostával stavov pri pretekaní bolo fakt zaujímavý a musel som naozaj všetky zvyšky energie nechať na trati. "
"Aj keď som sa necítil úplne dobre, tak som podal jeden zo svojich najlepších tohtoročných výkonov, jazdil bez chýb a bol naozaj vyrovnanej. V kvaldě som zvíťazil viac než o sekundu a v závode jazdil s náskokom v každej jazde vrátane finálovej jazdy."
"Prvé miesto mi taky podčiarklo celkové prvé miesto vo svetovej sérii 4X Pro Tour. Som úplne vyřízenej, ale stálo to za to! Niekedy sa naozaj oplatí zariskovať, ísť mimo svoju komfortnú zónu a ísť si za svojím! Po takým šialeným tripu víťazstvo chutí ešte lepšie! Díky moc za support a ja hlásim dobrú noc! "
Tomáš Slavík Officiální predstavuje trať Dual Slalom natočenú na kameru GoPro - Whistler 2019:
Kompletný záznam Crankworx Dual slalomu z Whistleri 2019:
Víťazná jazda Tomáša Slavíka na 4X Pro Tour v Poľsku:
Pre viac informácií o Tomáš Slávikovi sledujte sociálne siete:
Photo credit: Boris Beyer, Pinkbike.com , Bartosz Bober
Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: