Technológia PRIZM od značky Oakley

Technológia PRIZM od značky Oakley

Aby sme to vzali pekne po poriadku. Oakley je americká značka, ktorá sa radí medzi popredných výrobcov optiky pre vrcholových športovcov i širokú verejnosť. Dnes by som vám rád predstavil ich revolučnú technológiu Prizm a lepšie tak vysvetlil jeden z dôvodov, prečo sa Oakley radí medzi svetovú špičku.

Čo je vôbec technológia Prizm zač?

Zdravým obnaženým okom sme schopní rozlíšiť približne 10 miliónov farieb. V rôznych podmienkach alebo pri rôznych aktivitách to ale nemusí stačiť. Výskum, ktorý trval 15 rokov, priniesol revolučnú technológiu, s ktorou vývojári z Oakley môžu nadefinovať skla tak, aby zdôrazňovala len určité farby. Dosahujú toho pomocou zvýšenie kontrastu a filtrovanie len vybraných farieb. Tým vznikli vôbec prvé šošovky, ktoré mali presné určenie pre danú aktivitu, šport alebo podmienky.

 

 

 


Takže vlastne polarizované sklá?

Vôbec nie - polarizácia u okuliarov funguje ako jednotvárny filter, ktorý má za úlohu blokovať a tlmiť všetky svetlo horizontálneho smeru, ktoré sa odráža od lesklých povrchov. Medzi tieto sa radí napríklad vodné plochy, kovy, alebo mokrá vozovka.
Oproti tomu sklá Prizm sú vyvinutá tak, aby tlmila a zvýrazňovala len istej farby na dosiahnutie maximálneho výkonu pri danej aktivite.
V dnešnej dobe sa robia aj šošovky, ktorý využívajú kombináciu úpravy Prizm a klasické polarizácie. Jedná sa ale len o voľnočasové okuliare.

Poďme si teraz spoločne pre predstavu ukázať niekoľko zásadných šošoviek s technológiou Prizm:


Prizm Snow

Prelomovým rokom sa stal rok 2014, kedy boli svetu predstavené prvé šošovky pre zimné športy s technológiou Prizm. V zimnom období je obzvlášť ťažké rozlišovať nerovnosti ako na zjazdovke, tak vo voľnom teréne. V niektorých prípadoch môže správne rozhodovanie ovplyvniť aj váš život. Medzitým už sa rodina Prizm Snow trochu rozrástla a dnes si tak môžete vyberať zo 7 typov šošoviek so svetelnou priepustnosťou od 3 do 80%. Široké spektrum týchto okuliarov vás nenechá na holičkách za žiadnych okolností!

 

Prizm Daily
Zatiaľ posledným míľnikom technológie Prizm bolo rozšírenie aj medzi voľnočasové okuliare. Tu sa s touto úpravou šošoviek vyzdvihujú všetky farby tak, aby nadobudli na "plnosti". Zároveň sú ale vybalancované, aby vám vytvorili jedinečný vnem nielen z ciest, ale aj bežných denných zážitkov.

Prizm Trail
Určené pre horskú cyklistiku. Prizm Trail vyzvdvihuje hnedú a zelenú farbu, pre perfektné orientáciu v lese aj na otvorených lúkach. Svetelná priepustnosť je 36% a zafarbenie fialovej-ružové.

Prizm Road
S týmito sklami je zosvetlené biela a naopak zvýraněna žltá, zelená a červená tak, aby mohol cyklista jednoducho rozlišovať nástrahy v podobe škár alebo dier, ktoré by mohli nepríjemne ovplyvňovať jeho výkon. Svetelná priepustnosť u tejto šošovky je 20%.

Okrem technológie Prizm sa sklá okuliarov Oakley vyznačujú aj vysokou odolnosťou a širokým výberom tvarov a farieb tak, aby uspokojiily aj tých najnáročnejších užívateľov. Všetky úpravy šošoviek sú vtlačené do skiel, teda všetky odreniny a škrabance budú mať rovnakú farbu, ako daná šošovka. To výrazne znižuje ich rušivý dopad pre vaše oči, na rozdiel od iných značiek, kde škrabanec odhalí číru šošovku pod vrchné farebnou vrstvou a tým sa okuliare stávajú takmer nepoužiteľnými.

Ak sú okuliare vystavené nárazu, napríklad letiacemu kameňu od zadného kolesa jazdca pred vami alebo vetve, okolo ktorej práve prechádzate na lyžiach, neprasknú, ale zdeformujú sa. Zabráni tak vniknutiu úlomkov do vášho oka a uchráni ho pred poranením.

Obrázok nie ani detailný popis ale samozrejme nenahradí osobnú skúsenosť. Preto neváhajte a dorazte na niektorú z našich pobočiek. Všetky skladové modely si môžete na našich predajniach vyskúšať "na vlastné oči" a zistiť, ktoré okuliare budú zrovna pre vás tie pravé!

Technológia PRIZM od značky Oakley
Vytvorené22.07.2019
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.