Sada Chorus 12s 175mm 48-32

Sada Chorus 12s 175mm 48-32
-10 %
Vyberte variantu
Dĺžka
172,5
175
Počet zubov
48x32
50x34
52x36
Není skladem
Bežná cena s DPH 1 012,46 EUR 911,22 EUR 753,07 EUR bez DPH
Cena po registráciu:
893,00 EUR s DPH
Kód01182136označenie1020026ZnačkaCampagnoloZáruka24 mesiacovObjednávací kód1020026
TypSilniční
ZnačkaCampagnolo
DruhMechanická
Dĺžka175
Počet zubov48x32
VýrobcaCampagnolo
Převody2x12
Typ brzdyRáfková brzda
Sada Chorus 12s 175mm 48-32

Nová sada CHORUS 12 x 2 je tradične vstupnou bránou do profesionálnej cyklistiky a zároveň najnovším prírastkom do Campagnolo rodiny 12 x 2 SPEED. Táto čistokrvné pretekárske sada benefituje zo všetkých technologických noviniek ponúkaných svojimi staršími súrodencami SUPER RECORD 12x2 SPEED ™ a RECORD 12x2 SPEED ™. Rozdiel hľadajte v použitých materiáloch, kedy u radov Super Record a Record nájdete v hojnej miere karbón, ktorý je u sady CHORUS 12x2 SPEED ™ zastúpený iba u kľučiek.

Campagnolo opäť dokázalo, že patrí k špičke vo vývoji a výrobe nových technológii a ako úplne prvá firma na svete predstavila kombináciu prevodov 12x2. Jednotlivé komponenty tejto sady nezaprú nezameniteľný taliansky cit pre krásu a detail.

Firma Campagnolo si ich istá vysokou kvalitou svojich výrobkov a tak aj v tomto prípade poskytuje na tento výrobok 3-ročnú záručnú dobu.

Sada CHORUS 12 x 2 obsahuje v základnej zostave nasledujúce komponenty: prehadzovačku so stredným vodidlom, prešmýkač (navářkový), radenie (vrátane kompletnej kabeláže), reťaz 12s, kľučky s Cr-Mo osou, stredové misky (BSA závitové) a brzdové čeľuste Dual- dual.

UPOZORNENIE
Sada NEOBSAHUJE KAZETU. Kazety prosím objednávajte v sekcii KAZETY.
Ak požadujete iný závit stredových misiek než BSA (ENG), poprípade Press-Fit adaptér, prosím uveďte tento fakt do poznámky v objednávke.

Test sady Super Record 12x2 časopisu Cykloservis si môžete prečítať TU .

 

POPIS JEDNOTLIVÝCH KOMPONENTOV

Prehadzovač Chorus ™ 12 x 2 je tou najpresnejšie, najrýchlejšie a najjemnejšie radiacej prehadzovačkou, ktorú firma Campagnolo kedy vyrobila. Úplne nový tvar paralelogramu prehadzovačky s použitím tzv. 3D EMBRACE technológia zaisťuje presnejšie a jemnejšie radenie s nižšou energetickou stratou čo zároveň predlžuje životnosť komponentu. Prepracovaný paralelogram prehadzovačky umožňuje udržanie identické vzdialenosti vrchného ozubeného kolieska prehadzovačky voči jednotlivým pastorkům tj. Prehadzovačka presne kopíruje kazetu, čím je docielené výrazne presnejšieho radenia na všetkých pastorkoch. Úplne prepracovaný bol tiež tvar vodítka, ktoré je novo osadené väčšími kladkami, ktoré napomáha už tak skvelému prejavu radenia. Vrchná kladka sa od spodnej odlišuje výrazne dlhšími zuby, ktoré napomáhajú k održení presnej pozície reťaze voči kazete. Vodítko je dimenzované ako pre kazetu s najväčším pastorom 29 zubov, tak i kazetu s pastorkom 32 zubov. Novo pridaná kompenzačné pružinka do vrchnej časti paralelogramu eliminuje vibrácie a zaisťuje tak bezchybné radenia na všetkých typoch povrchov.
Použité materiály: Ultra ľahký technopolymér s karbónovou prímesou, dural, duralové / oceľové skrutky / čapy
Váha: 240g

PREŠMYKAČ Chorus ™ 12 x 2 je tým najpresnejšie, najrýchlejšie a najjemnejšie radiacim prešmykovač, ktorý firma Campagnolo kedy vyrobila. Novo pojaté ramienko prešmykovača, ktoré sa teraz skladá z dvoch samostatných - samostatne sa pohybujúcich - častí spojených jedným čapom (doterajšia ramienka prehadzovačiek bola vyrábaná z jedného kusu materiálu), umožnilo skrátenie kroku preradenie a ponúka tak nekompromisný a okamžitú odozvu na pohyby radiacej páčky. Duralové vodítko prešmykovača bolo zúžené a novo prispôsobené na použitie so širšími pneumatikami (až do šírky 32 mm) tj. Nehrozí, že by prešmýkač prišiel is takto širokú pneumatikou do styku.
Prešmykač tiež novo ponúka možnosť 2 polôh pri zaradení na veľkom prevodníka, čo úplne eliminuje nepríjemné trenie reťaze o vodidlo pri zaradení krížených prevodov.
Použité materiály: dural, oceľ
Váha: 94g

RADENIE ULTRA SHIFT Chorus ™ 12 x 2 tradične ponúka dokonalý ergonomický tvar a intuitívne rozloženie jednotlivých ovládacích prvkov, kde každá z 3 páčok má svoju vlastnú funkciu: brzdová páčka, radiacej páčka a odradzujúce páčka).
Na základe pripomienok jazdcov profesionálnych tímov došlo k niekoľkým menším úpravám v tvare tiel radenia, brzdových pák a páčok odradzujúce. Tieto úpravy vedú k ešte lepšiemu úchopu zo všetkých pozícií držanie. Obvzlášť jazdci s menšou dlaňou ocenia možnosť priblíženia brzdových pák k riadidlám. Brzdové páky - vďaka novému konštrukčnému riešeniu - disponujú 3-mi polohami: SERVISNÍ POLOHA, ktorá umožňuje roztvorenie brzdových čeľustí pre demontáž kolies, UMIESTNENIE 1 - vzdialenejšej poloha od riadidiel a POLOHA 2, ktorá priblíži páku k riadidlám.
Mechanizmus pák je uložený na vysoko kvalitných guľôčkových ložiskách zabezpečujúcich ten najjemnejší chod za akýchkoľvek podmienok. Radenie (ako jediné na trhu) umožňuje zaradiť až o 5 pastorkov naraz (systém Ultra Shift ). Väčšia tvar tela páky poskytuje pohodlnejšie oporu dlane. Upravený a zväčšený tvar odradzujúce páčky potom poskytuje väčšiu oporu pre palec. Páky sú kryté novými silikónovými návleky Vari-Cushion ™ poskytujúcimi vysoký komfort aj pri extrémne dlhých jazdách. Brzdové páky sú vyrobené z karbónu a sú zdobené jemným ryhovaním.
Balenie obsahuje mechanizmus pre úpravu predpätia lanka prešmykovača. Súčasťou nového radenie 12s je tiež špeciálny kabeláž s označením MAXIMUM Smoothness v ktorej nájdete špeciálnej bowdeny, teflónová lanká a duralové koncovky sa zavádzacie trubičkou. Táto kabeláž eliminuje trenie laniek na minimum a prispieva tak k ešte hladšiemu chodu celého systému.
Použité materiály: dural, oceľ, kompozit
Váha: 364g

REŤAZ Chorus ™ 12 x 2 je špeciálne určený pre použitie so systémom 12x2 speed. Reťaz sa spája výhradne špeciálnym nitovačom Campagnolo UT-CN300 alebo univerzálnym nitovačom pre všetky typy reťazí Rohlhoff Revolver 3, pomocou špeciálneho zavádzacieho nitmi CN-SR600 .
Oproti reťaze pre systém 11x2 sú jednotlivé články užšie (5,45 mm vs. 5,15 mm) a to všetko pri zachovaní rovnakej životnosti tj. 3000 km až 8000 km. Pre tichší chod reťaze boli upravené jeho jednotlivé čapy. Tieto čapy pri systéme 11x2 prečnievali jednotlivé články o 0,1 mm. U reťaze 12x2 potom iba 0,02 mm (výnimkou je spojovacia čap reťaze).
Váha: 2,19 g - 1 článok (priemer. 108 článkov - 237 g)

KĽUČKY ULTRA TORQUE Chorus ™ 12 x 2 boli upravené pre 12-rýchlostná systém. Nové prevodníky sú optimalizované pre použitie s užším reťazou a zdvojené nábehy zaisťujú okamžitú odozvu na radenie. Zmenu doznal taká dizajn, u ktorého sa podarilo docieliť lepších aerodynamických hodnôt. Zachovaný samozrejme zostal rokmi preverený systém spojenia dvoch poloos za pomoci jedinej skrutky (systém Ultra Torque ).
Kľučky sú tradične vyrobené z karbónového vlákna. Karbónové kľučky sú osadené oceľovými poloosami spojenými jediným, oceľovým, skrutkou. Súčasťou poloos sú priemyselné oceľové ložiská s nízkym valivým odporom. Nové sú tiež prevodníky s upravenými nábehy pre rýchlejšie radenie, ktoré sa neprichytávajú navzájom k sebe, ale sú skrutkované priamo do kľučiek. Toto integrované uchytenie prevodníkov umožňuje montáž všetkých vyrábaných kombináciou prevodníkov na jeden typ klik. Prevodníky sa do kľučiek uťahujú ľahkými duralovými skrutky. Kľučky sú ponúkané v dĺžkach 165/170 / 172,5 / 175mm a v převodníkových kombináciách 52-36 / 50-34 / 48-32.
Q-faktor nových kľučiek je 145,5mm, kľučky sú kompatibilný ako pre kolesá s klasickými čeľusťovými brzdami, tak aj pre bicykle s diskovými brzdami.
Použité materiály: karbón, oceľ, dural
Váha: 728g (kombinácia 172,5mm 48-32)

STREDOVÉ MISKY a ADAPTÉRY ULTRA TORQUE Stredové misky Record ™ sú vyrobené z duralu a sú ponúkané v dvoch závitových prevedeniach: ENG (1x37x24T) a ITA (36x24T).
Adaptéry systému Press-Fit sú potom určené pre rámy, ktoré majú bezzávitové stredovej spojky. Adaptéry sú vyrábané v nasledujúcich rozmeroch: 68x42 / 68x46 / 86,5x41 / 79x46 / 86,5x46
Použité materiály: dural
Váha: 29g (Press-Fit adaptéry) / 45g (závitové misky)

BRZDOVÉ ČEĽUSTE Chorus ™ 12 x 2 ponúkajú skeleton štruktúru s odľahčenými, odfrézovanými čeľusťami v prevedení DUAL-DUAL pre zvýšenie brzdného účinku so zadnou brzdovú čeľustí uloženú na dvoch čapoch v klznom puzdre. Brzdy sú vybavené duralovými, odľahčenými topánočkami pre zásuvné výmenné brzdové klátiky. Brzdové topánočky sú usadené na kónické podložke umožňujú komfortné nastavenie vo všetkých smeroch voči ráfiku, hliníkové skrutky, matice a podložky dodávajú čeľustiam ľahký vzhľad v luxusnom čiernom prevedení.
Použité materiály: dural, oceľ
Váha: 330g

KAZETA Chorus 12 x 2 * je zložená z 12tich oceľových pastorkov. Šesť veľkých pastorkov je rozdelené do dvoch trojíc s tým, že každá z nich je vyfrézovaná technológiou CNC z jediného kusu materiálu. Odpadá teda pontencionální nebezpečenstvo uvoľnenia jednotlivých pastorkov v spojovacích čapoch. Tieto pastorky majú na svojej vnútornej strane špeciálne nábehovej zuby, ktorý prispieva k plynulejšiemu a rýchlejšiemu radenie.
Všetky pastorky sú ošetrené Nikel-Chróm povrchovou úpravou ktorá zaisťuje ich vysokú životnosť a hladký chod pri radení.
Nový tvar nábehov jednotlivých zubov ozubeného prispieva k jemnejšiemu a tichšiemu radenie. Súčasťou kazety je tiež ľahká duralová záverná matice. Oproti kazetám systému 11s došlo k zmenšeniu šírky jednotlivých pastorkov z 1,6 mm na 1,45 mm. Šírka medzerníkov bola upravená z 2,2 / 2,3 mm na 2,05mm. Medzerník sú novo vyrábané z duralu.
Firma Campagnolo aplikovala na nové 12s kazety novú technológiu s označením Anti stuck chain system. Ide o špeciálnu zuby na vonkajšej strane najväčšieho ozubeného kolesa. Tieto špeciálne zuby zabraňujú prípadnému zaseknutiu reťaze medzi pastorok a zadnou výplet (ak reťaz chybne zíde za najväčší pastorok, nedôjde k jeho zaseknutiu, ale pri zpětnám odrážanie na menšie pastorky reťaz nabehne späť na kazetu).

Kazety sú ponúkané v nasledujúcich zostavách: 11-29, 11-32 a 11-34 (kazeta 11-34 vyžaduje použitie špeciálnej prehadzovačky s predĺženým vodítkom)

Kompatibilita sa zapletú. kolesami: kazety 12s sú kompatibilné na všetky zapletené kolesá / náboje Campagnolo, ktoré sú určené pre kazety 9s / 10s a 11s.

Použité materiály: oceľ, dural
Váha: 306 g (pre kombináciu 11-29)


* Kazeta nie je súčasťou sady

Technické parametre
Hmotnost2022 g (bez kazety)
KompatibilitaSuper Record 12s, Record 12s, Chorus 12s
Diskusia
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.