Red Bull Cerro Abajo prvýkrát v Európe a Tomáš Slavík v hlavnej úlohe trailera

Vytvorené26. 6. 2024
Red Bull Cerro Abajo prvýkrát v Európe a Tomáš Slavík v hlavnej úlohe trailera

RED BULL CERRO ABAJO DOBÝVA JANOV: VIVALDIHO RYTMUS UVÁDA EURÓPSKU PREMIÉRU NAJPOZORUHODNEJŠIEHO MESTSKÉHO ZÁVODU V ZJAZDE

 

"Dechberúce video s tónmi Vivaldiho prenesie divákov z hôr k moru cez janovské "cruze" a "caruggi". V uliciach európskeho hlavného mesta športu sa 20. októbra stretne 30 najlepších jazdcov sveta. Prvýkrát po dvadsiatich rokoch sa táto udalosť uskutoční mimo Južnej Ameriky.

Janov, 24.6.2024 - Red Bull Cerro Abajo je bezpochyby najpôsobivejší a najextrémnejší mestský zjazdový závod na svete. V tejto akcii s dvadsaťročnou históriou sa najlepší jazdci stretávajú v súboji, ktorý posúva hranice ich talentu a ktorý zahŕňa neuveriteľné skoky a rýchlosť.

 

Rok 2024 sa zapíše do histórie výnimočnou novinkou: od 18. do 20. októbra sa prvýkrát v histórii uskutoční zastávka Red Bull Cerro Abajo mimo Južnej Ameriky a Talianska bude mať tú česť hostiť túto európsku premiéru. Kvalifikácia sa uskutoční v sobotu 19. októbra a finále bude nasledovať v nedeľu 20. októbra. Janov, Európske hlavné mesto športu 2024, ktorého mestská zástavba sa vďaka charakteristickým "caruggi" a "cruze", úzkym uličkám, ktoré vedú z hôr k moru, dokonale hodí pre trať Red Bull Cerro Abajo. Okrem toho existuje hlboké spojenie medzi "La Superba a Red Bull Cerro Abajo, najmä vďaka čílskemu mestu Valparaíso, kde sa súťaž zrodila. Valparaíso je známe ako „tichomorský Janov“ vďaka svojej mestskej architektúre a mnohým Janovanom, ktorí sa sem v 20. storočí presťahovali za šťastím.

 

 

 

 

Na nadšencov tejto disciplíny čaká neprehliadnuteľná udalosť, ktorá im ponúkne možnosť vidieť 30 najlepších jazdcov sveta, ako sa vo vysokej rýchlosti preháňajú typickými janovskými "caruggi" . Ich cieľom je dosiahnuť najlepší čas na trati dlhej 2 km. Medzi účastníkmi bude aj Tomáš Slavík, legenda tejto súťaže a trojnásobný víťaz vo Valparaíse. Český jazdec už Janov preskúmal pri nakrúcaní veľkolepého a poetického videa. Toto video za tónov Antonia Vivaldiho zachytáva krásu mesta ako pozadie jeho dych vyrážajúcich zjazdov a poskytuje fascinujúci náhľad na napínavý závod, ktorý sa uskutoční v októbri.

"Red Bull Cerro Abajo má dlhú históriu a pre všetkých jazdcov, ktorí sa tohto závodu zúčastňujú, znamená testovanie seba samého na najvyššej úrovni mestského zjazdu. Je to najväčší titul, ktorý môžete získať," povedal Tomáš Slavík. „Od príchodu do Janova, a najmä pri výjazde do vyššej časti trate, som si pripadal ako vo Valparaíse: sklon a šírka ulíc sú veľmi podobné. Cieľom nás všetkých bude vyhrať. Som zvyknutý pretekať v Južnej Amerike proti miestnym pretekárom, ale tentoraz budeme v Európe a ja sa cítim, akoby som bol doma. Uvidíme, ako budú juhoamerickí jazdci pretekať."

 

Janov bude záverečnou etapou seriálu Red Bull Cerro Abajo . Prvé dve etapy ročníka 2024 sa uskutočnili v marci: prvá vo Valparaíse, ktorú vyhral brazílsky jazdec Lucas Borba, a druhá etapa v mexickom Guanajuate, ktorú vyhral Juanfer Vélez z Kolumbie. Európske hlavné mesto športu je pripravené hostiť historicky prvý ročník Red Bull Cerro Abajo mimo Južnej Ameriky a sľubuje víkend plný vzrušenia a adrenalínu na dvoch kolesách.

 

 

0 x
Hlasovať môžete po prihlásení
pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Podrobné nastaveniePovoliť všetkoOdmietnuť všetko