Nie je to len o horských bicykloch

Vytvorené25. 7. 2022
Nie je to len o horských bicykloch

Cyklistika môže byť životný štýl, môže to byť koníček, závislosť alebo forma relaxu, pri ktorom sa nám podarí na sto percent vypnúť a vyčistiť hlavu. Nie je to ale len o horských alebo cestných bicykloch. Dosť často sa zabúda, že do cyklo sveta patria aj kolesá, na ktoré by si veľa z nás netrúflo. A čo sa s nimi dá všetko zvládnuť, z toho občas prechádza zrak.

Není to jen o horských kolech. Bmx a Dirt kola seženete i u nás

 

BMX KOLESÁ

BMX je špeciálne zostavené koleso s výpletmi s priemerom kolies 16“ až 24“. História BMX športu siaha až do 60. rokov 20. storočia, kedy sa v preslnenej Kalifornii začal rozvíjať pod záštitou motokrosových klubov. BMX ako šport sa postupom času predral do cyklistického sveta. V roku 1993 ho pod svoje krídla prijala Medzinárodná cyklistická únia (UCI). Bikros sa potom premiérovo objavil na Olympijských hrách až v roku 2008, a to v Pekingu.

Nie je to ale len bikros, kde sa využívajú BMX bicykle. Pre verejnosť sú napríklad známe hlavne BMX Street , ktoré využívajú k svojim trikom rôzne street parky, rampy, lavice, plošiny…

Pre toto využitie vám chceme predstaviť značku BMX bicyklov, Krustybikes . Táto mladá značka, ktorá vznikla až v roku 2020, sa úspešne drží svojho počiatočného plánu, ktorým je ponúknuť dostupné BMX kolesá pre začínajúcich riderov . Na skonštruovaní sa napríklad podieľal aj dlhoročný český rider Vilibald Vítek, a tak sú kolesá naozaj „vymazlené“. Posúďte sami .

Bmx kolo Krusty bikes

DIRT KOLESÁ

Dirt bicykle môžu svojim vzhľadom pripomínať skôr horský bicykel. Sú to ale špeciálne bicykle, ktoré sú zostavené na daný druh jazdenia a terén. Na dirte napríklad nenájdeme prevody. Dirt kolo je predovšetkým určené pre tzv slopestyle disciplíny . Nájdeme tu skoky, umelo vytvorené alebo prírodné terény s prekážkami, zjazdy, stúpanie...

Veľký boomom poslednej doby sú pumptracky , ktorých budovanie sa rýchlo rozširuje aj mimo bikeparkov. Pumptrack je umelo vytvorený okruh, ktorého zmyslom je to, že sa okruh dá prejsť bez šliapania . Nájdeme tu klopené zákruty a vlnky, vďaka ktorým sa dá nielen udržať rýchlosť, ale aj ju zrýchliť. Využitie tu nájdu nielen bicykle, ale aj napríklad kolieskové korčule, street kolobežky alebo skateboardy.

A čo tak si vyskúšať pumptrack na vlastnej koži? Príďte osláviť sviatok cyklistiky do srdca Jizerek. Môžete si zapretekať, môžete zafandiť a hlavne sa nabiť poriadnou cyklo atmosférou. BikenWald Fest sa koná od 29. 7. do 31. 7. 2022 v Kempe Tanvaldský Špičák av Bikeparku Bobovka.

 

4X KOLESÁ

Nesmieme zabudnúť ani na fourcross disciplínu, ktorá sa u nás teší veľkej obľube nielen vďaka závodu svetovej úrovne JBC 4x Revelations . Fourcross je jedna z mladších disciplín a oproti klasickým BMX tratiam, vedie tá fourcrossová iba z kopca. Na trati sa môžeme stretnúť s klopenými zákrutami, prejazdmi cez rock garden, skoky, hrče…

Fourcrossový bicykel je oproti dirtu vybavený prevodmi a dvoma brzdami.

Tak vyberaj u nás na e-shope a skús treba niečo nové už dnes!

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Nepovoľovať cookiesPovoliť všetko