Nezabudni na čelovku, než sa nám rozední!

Vytvorené13. 2. 2023
Nezabudni na čelovku, než sa nám rozední!

Čas už sa síce pomaly ale iste prívetivo posúva, a tak nemusíme z práce blúdiť tmou, každopádne stále to nie je ono. Popoludňajšie športové aktivity rozhodne vyžadujú väčšiu dávku svetla, či už sa ide na bežky, alebo vyšliapnuť kopec na skialpoch. Čelovka by sa pre všetkých mala stať parťákom a neoddeliteľnou súčasťou výbavy na akúkoľvek aktivitu. Akú teda mať ideálne po ruke?

Nezapomeň na čelovku, než se rozední

 

Výber čelovky je dôležitý

Je samozrejme dôležité určiť, podľa čoho vyberať. Kritérií je veľa, takže si poďme povedať, že vyberáme hlavne na základe výkonu a ceny . Dizajn je určite tiež dôležitý, ale nestojí na tom svet. Veľa modelov sa už ale vyrába v rôznych farebných variantoch, takže si vyberie žena, muž aj dieťa .

Čo sa týka výkonu čelovky, mali by sme si pamätať, že bez lúmenu to nepôjde. A čím viac lúmenov, tým samozrejme väčšia investícia, ktorá sa ale oplatí .

 

Čo odporúčame my?

Sú situácie, keď svetlo využijem iba ako pomocníka pri stavaní stanu, kempovaní, varení alebo čítaní v stane, ak tomu pár lúmenov úplne stačí. Tu môžeme napríklad odporučiť čelovku Petzl TIKKINA so svetelným výstupom max. 300 lúmenov a tromi intenzitami svietenia.

Čelovky Petzl jsou zárukou kvality

Pre rýchlejší pohyb a aktivity tipov beh a turistika odporúčame zvoliť čelovku s väčším výkonom, pretože čo sa budeme rozprávať, zbehy v hustom lese a vyhýbanie sa koreňom nie je žiadna sranda .

Pre nenáročného používateľa by sme volili čelovku Petzl Actik s výkonom max. 450 lúmenov, tromi intenzitami číreho svetla. Čelovka disponuje tiež možnosťou svietiť červeným svetlom na nočné videnie alebo režimom blikania pre signalizáciu vašej polohy, najmä v núdzových situáciách.

Petzl čelovky jsou zárukou kvality

Pre náročnejších užívateľov tu máme, za nás nášho favorita, čelovku Petzl Swift RL , ktorá sa stane vašou súčasťou nielen pri behu, ale hlavne na skialpoch a dlhých nočných prechodoch. Vďaka svietivosti až 900 lúmenov pri iba 100 g je najvýkonnejšou kompaktnou čelovkou . Vďaka technológii Reactive Lighting senzora dokáže analyzovať okolité svetlo a automaticky prispôsobiť jas požiadavkám užívateľa.

Čelovky Petzl jsou zárukou kvality

Na trh ale prichádza aj ikonická čelovka prevažne pre ultratrailové behy , ktorá prešla zmodernizovaním a výkonnejším prevedením - Petzl Nao RL . Svetelný tok až 1 500 lúmenov a hmotnosť iba 145 g ? Je to tak! Navyše akumulátor v zadnej časti čelovky disponuje červeným svetlom a zvyšuje tak viditeľnosť používateľa a jeho bezpečnosť.

Kvaalitní čelovky od značky Petzl

Pokiaľ ale zháňate pracovnú čelovku , je jasné, že hľadáte niečo výkonné a odolné. Petzl Duo RL je dobíjacie čelové svietidlo navrhnuté pre technickú záchranu a pracovné stanovište . Svetelný tok je 2 800 lúmenov, výdrž až 72 hodín a ďalším bonusom je to, že je čelovka prachotesná a vodotesná až do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Vďaka jej hliníkovému telu je navyše odolná proti pádu, stlačeniu alebo nárazu.

Pracovní čelovky od Petzl jsou zárukou kvality

Dúfame, že teraz už je čelovka súčasťou vašej výbavy a hlavne sa neostýchajte ju použiť, je to nielen pre vašu ochranu!

0 x
Hlasovať môžete po prihlásení
pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Podrobné nastaveniePovoliť všetkoOdmietnuť všetko