Neviete, kam na bicykel?

Neviete, kam na bicykel?

Prázdniny sú časom dovoleniek, teplých dní a samozrejme dlhých cyklistických vychádzok. Zarytí cyklisti vyrážajú počas leta na nejednu cyklo dovolenku, čo keď sa ale niekto chystá vyraziť napríklad aj prvýkrát, ale nevie kam? Z tohto dôvodu sme si pripravili zopár odporúčaní, kde si to na bicykli užije úplne každý.

 

Schladming Schladming

 

Saalbach-Hinterglemm

Naším už tradičným miestom pre prázdninové rozjazdenie je rakúske stredisko neďaleko Zell am See, Saalbach-Hinterglemm, ktorý plynule nadväzuje na Leogang, ktorý sa nachádza na druhej strane kopca. Jednoznačnou výhodou tohto strediska je široké spektrum trás od určenia pre úplného začiatočníka, až po skúsených borcov. Niekto si rád vyjde lanovkou a po príjemne vyhladené trati sa dohoupe až dole, niekto si ale rád vyšliapne kopec sám, prejde vršky a zase sa vráti dolu. No a potom tu je variant pre tvrdé zjazdárov, ktorí šetria sily a hore sa vyvezú lanovkou, dole však zletia ako blesk.

Trate sú teda pre všetkých a navyše prehľadne radené podľa obtiažnosti. Veľkou výhodou sú samozrejme okolité panorámy. Nekonečné výhľady na Alpy, horské chaty, na ktorých si vo chvíľach odpočinku môže človek dať poriadny Germknodel (proste sladkej knedlík s pudingom, kterej chceš) a zapije to Almdudler (alpská bylinná limonáda). Ubytovanie sú v údolí mraky a všetky ich nájdete na oficiálnych stránkach Saalbachu.

Schladming pauza Cycology jezdci

 

Leogang

Leogang je areál sám o sebe, pretože je to miesto, kde sa jazdí svetový pohár v zjazde, XC a mnoho ďalších závodov. Tu už sa nám areál zameriava skôr na tie viac skúsených jazdcov, ale nájde sa tu aj trať, ktorá je vyžehlené. Takže ak nesedí jazdec prvýkrát v živote na bicykli, tak si zajazdí. U spodnej stanice lanovky sa nachádza veľké skills centrum s pumptrackem, dirty, nafukovacím dopadom, malými dropy, kde si každý môže vyskúšať čo vlastne dokáže.

Schladming

Za nás tento areál jednoznačne odporúčame ako pre cyklistov, tak pre necyklistov, ktorí radi vyrazia na bicykel, ale prokombinují to napríklad aj s peším výletom Aktivít je tu veľa, ceny štandardne rakúskej a blízkosti mestečko Zell am See s obrovským jazerom, kde sa dá stráviť nejedno sparné popoludnie. Na nabudúce pre vás pripravujeme Schladming a Semmering a spoločne s tým malou akciu, tak nezabudnete na článok aj za týždeň.

 

Nižšie video ukážku z trati v Saalbachu

 

 

 

 

Neviete, kam na bicykel?
Vytvorené04.08.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.