Netradičné triatlonové sezóna očami Tomáša Strnada

Netradičné triatlonové sezóna očami Tomáša Strnada

Tento rok je pre každého športovca veľa netradičné. Zrušené preteky, zmeny v tréningu a vďaku za možnosť si vôbec pretekať. Ako tohtoročnú sezónu zažíval jeden z našich nádejných triatlonistov? Prinášame report očami Tomáša Strnada.

 

Triatlonové sezóna 2020 bola pre mňa a napokon pre všetkých športovcov dosť špecifická. Namiesto tradičných jarných bajkových a bežeckých pretekov na rozbehnutie prišiel Lockdown a nikto poriadne nevedel, či sa vôbec pretekať bude. Pôvodne plánované preteky európskeho a svetového pohára, na ktoré som sa chcel zamerať, postupne pokosil Covid. Rušil sa jeden závod za druhým. Čakal ma napr. EP v Taliansku, ME v Nemecku, SP v Prachaticiach a ako čerešnička na torte MS na Havaji, kam som sa kvalifikoval minuloročným víťazstvom svojej kategórie na sveták v Číne.

Po zlepšení covidové situácie som hladný začal sezónu bežeckým závodom na 10km v Oldřichov. Tam to sedlo, beriem s náskokom prvou flek a teším sa na budúci víkend, na prvý triatlon. Môj prvý triatlon v roku 2020 mal byť na Lago di Garda v Taliansku. Závod zrušili, takže namiesto toho balím kufre a vyrážam na Lago di Mašiňák do Varnsdorfe. Nevadí, keď přimhouříš obe oči, je Šluknovský výbežok vlastne taká menšia Lombardie.

Po Vanďáku už sa rozbehol Český pohár XTERRA a MČR + SP v Prachaticiach hlási nový termín. To samozrejme vítam a vrchol sezóny je jasný. Pretekáte takmer každý víkend, pretekov je po Covidu ako húb po daždi.

ČP dostáva super náboj hneď od prvých pretekov XTERRA Dachsman. Náročná trať, kvalitná konkurencia a výborná organizácia nasadili latku veľmi vysoko. Prehrýzajú sa sezónou a dostávam sa na priebežné celkové 1. miesto v ČP, super. Sezóna ma hrozne baví a čím ďalej viac si užívam závodné vyvádzanie na svojom bájku. Či už lialo ako z krhly, bolo bahno, korene, kamene i asfalt, vždy to bolo na istotu a bez mechanických ťažkostí. Počas každých pretekov som z "hravého Fulla" urobil plnohodnotný hardtaily a naopak približne 50x. To milujem! Aj na budúcu sezónu nie je čo riešiť.

 

Na vrchol sezóny, teda sveták v Prachaticiach, sme s trénerom vyladili perfektne. Po veľmi dobrom plávaní som sa postupne prebojoval na popredné pozície, a na biku sa cítil skvele. Bohužiaľ som ešte v prvej tretine bajkové časti pichol a pomalý defekt ma nútil niekoľkokrát dofukovať. Dofukoval som ako o život, až to nevydržal ventilček a bol koniec. Stálo ma to pozíciu v pohári a celkovo to bolo celkom horké sústo na prehltnutie.

Nezostáva než sa otrepy sa a spravit si chuť. Hneď na druhý deň pretekáte na domácom triatlonovej zápolení. Víťazím a v cieľovom špurte porazíte triatlonovej legendu, účastníka dvoch olympiád a niekoľkonásobného šampióna z NDR, Maika Petzold.

Tohtoročnú sezónu som zakončil majstrovstvami vesmíru na Mácháči. Snáď ešte lepšie, ako keby klaplo tá Havaj!

 

Kde môžete Tomáša sledovať?

http://tomstrnad.cz/

https://www.instagram.com/tomstrnad_tri/

 

 

Netradičné triatlonové sezóna očami Tomáša Strnada
Vytvorené12.10.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.