Neber ma! Rovnako si ma majiteľ nájde - Trackito

Bežne v Českej republike zmizne ročne viac ako 5000 kolies - a to sú čísla len hlásených krádeží, s tými nenahlásených je to ešte oveľa viac. Ak ste sa stali obeťou zlodejov aj vy a chcete koleso získať späť, hráte v prvom rade o čas. Ten ešte máte, než koleso úplne zmizne (rozobratie na diely, odvezenie z republiky i.), Potom už sú vaše šance prakticky na nule.

Mám vôbec šancu koleso ešte nájsť, keď už mi ho ukradnú?

Existuje niekoľko možností, ako tomu pomôcť: kód aplikovaný na samotné koleso alebo registrácia bicykle do rôznych systémov. To môžete urobiť preventívne, ale aj po samotnej krádeži. Zadáte ku kolesu rad informácií, a predovšetkým výrobné číslo, takže ak na váš bicykel neskôr niekto narazí, môže dať vedieť vám aj políciu. Všetky tieto varianty majú ale jeden háčik: potrebujú, aby sa koleso v prvom rade našlo a aby si ho niekto podľa vášho opisu všimol a identifikoval ho. To sa ale podarí málokedy a ako sme si už povedali, pri krádeži hráme hlavne o čas, než naše koleso skončí rozobrané na súčiastky niekde za hranicami. Aby ste preto nemuseli spoliehať len na cudzie ostražitosť, je tu Trackito . Trackito , ako už (minimálne tým, ktorí vládnu angličtinou) názov napovedá, má totiž na starosť práve sledovanie polohy kolesa.

Ako to funguje?

Trackito je malé GPS zariadenie, ktoré môžete nainštalovať do vášho bicykla a mať ho tak neustále pod dohľadom pomocou mobilnej aplikácie. V pravidelných intervaloch totiž pomocou lokátora odosiela svoju polohu, ktorú na telefóne môžete sledovať. Vo chvíli, keď od bicykla odchádzate, prepnete Trackito jednoducho do pohotovostného režimu a ak s okolo niekto pohne hoci len o kúsok, aplikácia vás okamžite upozorní alarmom. Veľkou výhodou Trackita je taky jeho výdrž - v pohotovostnom stave zvládne na jedno nabitie až 6 mesiacov, to je veľká časť cyklosezóny. Dobiť ho potom môžete jednoducho cez USB, bez potreby zariadenia z kolesa dávať dole.

Pri zakúpení balenia za 3 590 Sk obdržíte samotné zariadenie s káblom pre napájanie, návod na použitie, SIM kartu aplikovanú už do samotného zariadenia so základným tarifou na rok zadarmo (normálna cena 590Kč na rok). Taríf ponúka Trackito viac (líšia sa v tom, ako často zaznamenávajú informácie o polohe kola), ale nemusíte sa báť: i základná tarifa je pre normálne užívanie dostatočný.

Trackito je skrátka skvelým pomocníkom pre všetkých, čo chcú mať svoj bicykel pod kontrolou a nedať zlodejom šancu? Vyskúšate ho aj vy?

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: