Najočakávanejšia cyklonovinka roku 2019 a ty to vieš prvý!

Dlho očakávaná novinka v podobe 12-stupňovú sady Shimano XT je tu! Po nástupe novej sady XTR (článok tu ) bolo len otázkou času, kedy ju doplní cenovo dostupnejšie XTčko. Shimano túto informáciu nechávalo dlhú dobu pod pokrievkou, a práve dnes prišiel deň, kedy vám ho Oficiálny môžeme predstaviť.

Kazeta zo sady XT je použiteľná na nový orech Microspline, ktorý je dnes už dostupný pre mnohých výrobcov vypletených kolies a túto výsadu tak už nenesie iba DT Swiss . Sada sa v prvej fáze bude dodávať iba v kompletnom zložení (kľučky, kotúče, brzdy, radenie, prehadzovačka, reťaz a kazeta). Tento komplet bude k dostaniu od 7.6., Takže ak chcete nové XTčko vidieť, stačí sa zastaviť na predajni v Jablonci nad Nisou alebo Liberci . Ale pozor! Na sklade bude len obmedzené množstvo. Prečo? Shimano v prvej fáze rozdelilo do jednotlivých krajín iba určité počty sád. Ďalšie kompletné sady a s nimi aj jednotlivé komponenty budú na predaj o približne 3-4 týždne neskôr.

Ako prvý v Českej republike sme si dvanáctkové XT ohmatali my a ak chcete vidieť viac, pozrite na video.

Zaujímavosťou je, že sada dodaná 14.6. bude sa štvorpiestikovými brzdami, takže XT vás zabrzdí aj vo voľnom páde. Čo sa týka kľučiek, oproti XTR sa líšia v tom, že prevodník bude prichytený klasicky 4 skrutkami. Dnes už sú kľučky vyladené, takže by nemalo dochádzať k problémom ako s prechádzajúcim XTRkem. Ak teda chcete mať sadu ako prvý na bicykli, tak kliknite na tlačidlo nižšie. Dňa 14.6. budeme mať skladom presne 6 sád a teraz sme pre vás urobili predpredaj.

Technické informácie k sade
Nová sada XT pobrala to najlepšie od svojho staršieho brata, takže napríklad brzdová páka má posunutú objímku bližšie k hadici a vďaka tomu je páka tuhšie. Čo sa týka strmeňov, dvojpiest zaznamenal zmenu iba v uchytenia hadice, ktorá je teraz na vnútornej strane oproti predchádzajúcej generácii. Oproti tomu čtyřpíst dostal aj menšie faceliftový telo, ktoré s pôvodným modelom nemá toľko spoločného a vyzerá oveľa čistejšie vďaka absencii hrán naznačujúcich piestikmi.

Kľučky tiež prešli redizajnom, ale oproti XTR majú uchytenie prevodníkov na 4 skrutky, ako bolo napísané vyššie. Samozrejme bude k dodaniu ako variant jedno-, tak i dvoupřevodníku. Mohutná prehadzovačka bude komunikovať s ľahkým a vzhľadovo veľmi čistým radením. V neposlednom rade stojí za zmienku kolesá, ktoré budú dodávané tak v 27,5 "variante, tak vo väčšej 29".

Veríme, že nové XTčko bude zaujímavé nielen pre pretekárov, ale aj pre rekreačné turistov, pretože zabezpečí široký rozptyl prevodov. Do budúcnosti pre vás chystáme aj článok o fungovaní Shimano XT sady, tak sa môžete tešiť!

komponent

špecifikácie

Váha (g)

Prehadzovačka M8100-SGS

 

287

kľučky M8130-1

32Z, 175mm

686

stred MT800

 

82

Radenie M8100-IR

 

120

kazeta M8100-12

12s, 10-51z

470

reťaz M8100

 

252

Náboj predný M8110-B

 

147

Náboj zadný M8110-B

 

307

* Váhy jednotlivých komponentov mimo bŕzd

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: