Letné kempovanie v plnom prúde

Vytvorené23. 6. 2022
Letné kempovanie v plnom prúde

Leto je takmer v plnom prúde, teploty sú znesiteľné aj v noci, a navyše toho svetla, ktoré nám hrá do kariet na dlhé večerné posedenie. Určite každý z vás spal niekedy vonku, či už pod širákom alebo v stane. A čo si takto užiť prírodu so všetkým všade aj tento rok? Prinášame vám tipy, ktoré treba využijete a oceníte.

Kempování je tu, neseď doma

 

Využite počasie a choďte von!

Každý by mal aspoň raz za svoj život spať vonku, natiahnuť sa do mäkkej trávy a pozorovať zapadajúce slnko a prichádzajúce hviezdy. Ideálne si pri tom uvariť skvelú večeru a čaj alebo pokojne aj niečo ostrejšie . Znie to až veľmi idylicky? Lenže takto to skutočne môže prebiehať. Samozrejme, ak vynecháme nepriazeň počasia, padajúci sneh a burácajúce hromy a blesky.

Už máte zabalené?

Pokiaľ ste vo fáze, že už premýšľate, kam nadchádzajúci voľný deň vyrazíte, máme radosť. Len si ešte položte otázku, či chcete kempovať alebo skôr bivakovať. S kempovaním je to trochu ťažšie, pretože rozbaliť si stan iba tak niekde vo voľnej prírode je niekedy trochu problém. Oproti tomu spanie „nadivoko“ má výhodu v tom, že väčšinou každý voľný placiek je dostatočne veľký na spacák, či dva . Pozor ale na dodržiavanie všetkých pravidiel o tom, ako sa správať v prírode av jednotlivých CHKO či NP. Čím ďalej viac stretávame viac turistov a prírodných nadšencov a príroda niekedy dosť trpí. Dbajme teda na to, že by sme sa k nej mali správať tak, aby sme aj naďalej mohli využívať jej pohostinnosť.

 

Bikepacking je tu Bikepacking je tu

 

A čo ti nesmie chýbať v batohu?

Už od základu je dobré mať kvalitný batoh, pretože chrbát to odnesie ako prvý. No a potom už len zmysluplne berieme všetko, čo skutočne využijeme. Myslite minimalisticky a neberte si zbytočnosti . Uvidíte, že nakoniec ani nie všetko využijete. Tu je niekoľko tipov od nás, na čo v teréne nenecháme dopustiť.

 

Bikepacking je tu Bikepacking je tu

 

Začnime pekne od podlahy. Pre kvalitný spánok je základom kvalitná karimatka . A pokiaľ idete radi s dobou, rozhodne neopovrhnete nafukovacími karimatkami . Ale aj tí, ktorí idú starú dobrú klasiku si prídu na svoje. Svoj komfort môžete ešte podčiarknuť nafukovacím vankúšikom .

 

Bikepacking je tu Bikepacking je tu

 

So spacími vrecami už je to väčšia alchýmia. Z vlastnej skúsenosti ale môžeme odporučiť troj sezónny spacák. K nám do Jizerek úplný ideál. Výber je ale veľmi subjektívny, takže v tomto ohľade sa nebojte nás kontaktovať o radu .

 

Bikepacking je tu Bikepacking je tu

 

No a zostáva nám naplniť žalúdok. Jednou variantou je klasické domáce varenie. V tomto prípade určite využijete „skladací“ riad Sea to Summit , ktorý sa zmestí naozaj všade a vydrží aj hrubšie zaobchádzanie.

Druhým variantom je dehydratovaná strava . Stačí si uvariť vodu, jedlo zaliať, premiešať a pár minút čakať. Po chvíľke už sa kocháte výhľadom a ešte si pochutnáte.

 

Bikepacking je tu Bikepacking je tu

 

Dúfame, že si to náležite užijete a spanie v prírode obľúbite. Príroda nám ponúka rozmanité výhľady, tak sa o ňu starajme, pretože vonku je predsa najlepšie. Užite si leto plnými dúškami.

 

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Nepovoľovať cookiesPovoliť všetko