JBC 4X Revelations 2022 je za nami a bolo to opäť legendárne!

Vytvorené19. 7. 2022
JBC 4X Revelations 2022 je za nami a bolo to opäť legendárne!

Cez víkend 15.-16.7.2022 sa v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou uskutočnil už deviaty ročník pretekov svetovej série vo fourcrosse horských bicyklov s názvom JBC 4X Revelations a ročník to bol opäť viac ako vydarený.

Po ľahkom popoludňajšom daždi sa na kopec začali schádzať fanúšikovia, lační po adrenalínovom zážitku najlepších fourcrossových pretekov sveta, a dočkali sa. Počasie vyšlo na jedničku a rideri si tak mohli užiť pretekanie pred šialejúcim publikom, ktoré v priebehu závodného víkendu malo viac ako 10 000 návštevníkov. Hlavné preteky mužov ovládol už po deviatej v rade zatiaľ neporazený lokálny pretekár a organizátor celej akcie v jednej osobe Tomáš Slavík, ktorý nedal ani v jednej z rozjazdiek súperom šancu.

JBC 4x Revelations bylo jako vždy legendární

JBC 4x Revelations je za námi

Všetci čakajú, že vyhrám, hovoria, či to už nie je nuda a či ma to stále baví, ale preteky JBC 4X Revelations sú pre mňa snáď najťažšie v sezóne, pretože nielen pretekám, ale týždne predtým akciu organizujem, som pod veľkým tlakom fyzicky aj psychicky, a preto je pre mňa víťazstvo a spokojní návštevníci vždy tou najväčšou odmenou a satisfakciou po týždňoch práce aj tréningu. Všetkým ďakujem za mega podporu a fandenie ,“ hovorí Slavík.
 
Na druhom mieste sa umiestnil poľský pretekár Gustaw Dadela , na treťom a piatom mieste sa umiestnili taktiež lokálni pretekári Petr Pala .
a Dominik Kvapil , štvrtú priečku potom obsadil český talentovaný rider Mikuláš Nevrkla .
 
JBC 4X Revelations bylo opět legendární
 
Ženská kategória potom priniesla veľké prekvapenie, kedy taktiež domáca bikerka Anna Slancová dokázala v neľahkej lesnej sekcii predbehnúť anglickú pretekári Josie McFall, ale aj úradujúcu majsterku sveta Michaelu Hájkovú a došla si do cieľa pre ďalšie fenomenálne víťazstvo pre Jablonec.
 
 
Ostré súboje lakeť na lakeť priniesli aj piatkové preteky Revelations KIDS race, kde si v mladšej kategórii pre zlato prišiel Adam Beneš, v staršej potom Jáchym Vaněk.

 
 
Bohatý bol aj sprievodný program. Nad hlavami početného publika v Jablonci nad Nisou predviedol neskutočnú show majster Európy v akrobatickom lietaní a víťaz pretekov Red Bull Air Race Martin Šonka , ktorého prelety hlavou dole len kúsok nad divákmi boli absolútne dych vyrážajúce. Vydaril sa aj sprievodný hudobný program, kapely aj DJs roztancovali snáď každého na kopci.

Z pohľadu organizátorov sa tento rok jednalo o jeden z najúspešnejších ročníkov, ktorý by nebol taký úžasný bez tisícov verných fanúšikov, ktorí preteky už pred rokmi vzali za svoj a do Jablonca sa schádzajú nielen z celej republiky, ale aj zo zahraničia. Obrovský kus práce odviedol už roky nemenný organizačný JBC 4X Revelations tím a samozrejme naši sponzori, ktorým ďakujeme, že v tom idú s nami . Kodak Jakoube, JBC bikepark a ďalšie ).

Jubilejný 10. Ročník sa uskutoční v júli 2023 , presný dátum bude už čoskoro zverejnený na oficiálnych kanáloch JBC 4X Revelations a tešiť sa môžete na extra vychytaný ročník, pretože takéto číslo musíme spoločne osláviť.

Tím JBC 4X Revelations
 
Oficiálne video sobota:

 

 

 

 

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Nepovoľovať cookiesPovoliť všetko