JBC 4X Revelations 2022 je za nami a bolo to opäť legendárne!

Vytvorené19. 7. 2022

O víkendu 15.-16.7.2022 se v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou uskutečnil již devátý ročník závodu světové série ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations a ročník to byl opět více než vydařený.

Po lehkém odpoledním dešti se na kopec začali scházet fanoušci, lační po adrenalinovém zážitku nejlepšího fourcrossového závodu světa, a dočkali se. Počasí vyšlo na jedničku a rideři si tak mohli užít závodění před šílejícím publikem, které v průběhu závodního víkendu čítalo více než 10 000 návštěvníků. Hlavní závod mužůovládl už po deváté v řadě zatím neporažený lokální závodník a organizátor celé akce v jedné osobě Tomáš Slavík, který nedal ani v jedné z rozjížděk soupeřům šanci.

JBC 4x Revelations bylo jako vždy legendární

JBC 4x Revelations je za námi

Všichni čekají, že vyhraju, říkají, jestli to už není nuda a jestli mě to pořád baví, ale závod JBC 4X Revelations je pro mě snad nejtěžší v sezóně, protože nejen závodím, ale týdny předtím akci organizuji, jsem pod velkým tlakem fyzicky i psychicky, a proto je pro mě vítězství a spokojení návštěvníci vždy tou největší odměnou a satisfakcí po týdnech práce i tréninku. Všem děkuju za mega podporu a fandění,” říká Slavík.

Na druhé místě se umístil polský závodník Gustaw Dadela, na třetím a pátém místě se umístili taktéž lokální závodníci Petr Pala
a Dominik Kvapil, čtvrtou příčku pak obsadil český talentovaný rider Mikuláš Nevrkla.

JBC 4X Revelations bylo opět legendární

Ženská kategorie pak přinesla velké překvapení, kdy taktéž domácí bikerka Anna Slancová dokázala v nelehké lesní sekci předjet anglickou závodníci Josie McFall, ale také úřadující mistryni světa Michaelu Hájkovou a dojela si do cíle pro další fenomenální vítězství pro Jablonec.

Ostré souboje loket na loket přinesl i páteční závod Revelations KIDS race, kde si v mladší kategorii pro zlato dojel Adam Beneš, ve starší pak Jáchym Vaněk.

Bohatý byl také doprovodný program. Nad hlavami početného publika v Jablonci nad Nisou předvedl neskutečnou show mistr Evropy v akrobatickém létání a vítěz závodu Red Bull Air Race Martin Šonka, jehož průlety hlavou dolů jen kousek nad diváky byly absolutně dechberoucí. Vydařil se i doprovodný hudební program, kapely i DJs roztančili snad každého na kopci.

Z pohledu organizátorů se letos jednalo o jeden z nejúspěšnějších ročníků, který by nebyl tak úžasný bez tisíců věrných fanoušků, kteří závod již před lety vzali za svůj a do Jablonce se sjíždějí nejen z celé republiky, ale také ze zahraničí. Obrovský kus práce odvedl již léta neměnný organizační JBC 4X Revelations tým a samozřejmě naši sponzoři, kterým děkujeme, že v tom jedou s námi (Liberecký kraj, město Jablonec nad Nisou, Red Bull, Ghost bikes, Rohozec, ARaymond, GoPRO, MK Cars, Kodak Jakoubě, JBC bikepark a další).

Jubilejní 10. Ročník se uskuteční v červenci 2023, přesné datum bude již brzy zveřejněno na oficiálních kanálech JBC 4X Revelations a těšit se můžete na extra vychytaný ročník, protože takové číslo musíme společně oslavit.