Dvanásť prevodov už aj u SLXa

Nie je tomu tak dlho, čo Shimano veľkolepo predstavilo novú XT sadu s 12 rýchlosťami. My sme sa k nim pridali a ako prví sme mohli držať kompletnú XTčko v ruke a ohmatať si ho - mrknite na video .

Je už samozrejmosťou, že keď má niečo XTčko , tak ani SLX sada nezostane dlho pozadu. Počas uplynulého mesiaca bolo preto predstavené nové SLX s kompletným prepracovaním na 12 rýchlosťou.

Čo sa týka jednotlivých prvkov tejto sady, všetko je prakticky totožné ako u XT, až na samotné materiály použité pri výrobe (respektíve potom váha jednotlivých dielov). Nové SLX bude k dispozícii ako v prevedení 1x12 , tak i 2x12 . Brzdové páky majú posunutú objímku viac do stredu tela páky z dôvodu lepšieho fungovania brzdy a menšieho ohýbanie samotné páky, prevedenie opäť dvoj- alebo čtyřpístek.

Veľkým plusom tejto sady je nižšia cena oproti XTčku - je o niečo ľudovejší, ale bez akýchkoľvek funkčných kompromisov. No a keď sa na novinku môžeme tešiť? Počas prvého augustového týždňa došlo k naskladnenie jednotlivých dielov k dodávateľovi Shimana a jediné, na čo si budeme musieť ešte počkať, je kazeta . Tá bude k dostaniu až na konci augusta.

Aj napriek ľahké oneskoreniu kazety , ktoré tak posunie termín dodania pre kompletnú sadu si myslíme, že Shimano urobilo pekný skok dopredu - čo na novinku SLX hovoríte vy?

Diskusia
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: