Čo sme ešte stihli v Rakúsku?

Čo sme ešte stihli v Rakúsku?

Počas júla sme stihli vyraziť ešte do niekoľkých ďalších Bikepark v Rakúsku a dnes si predstavíme ďalšie dva z nich. Prvý nesie názov Bikepark Schladming a pýši sa tratí zo svetového pohára, Trail s 99ti skoky alebo priľahlými chodníkmi Reiteralm. Ďalším bude nenáročný Bikepark Semmering blízkosti Viedne.

 

Schladming sa nachádza cca 5 hodín cesty z Prahy. Po príchode na vás čaká menšie mestečko s typickými rakúskymi stavbami a asi 100 + 1 cestičkami do kopcov k priľahlým pensionům, apartmánom a farmám. Každopádne my tu teraz riešime kolesá :). Čo sa týka cyklistiky pre bežného turistu, tak na webe Bikeparku je mnoho typov kam vyraziť. Každopádne ak ich práve deň, keď sa nechce moc šliapať a radšej sa chcem len tak prejsť, je na blízku nenáročné stredisko Reiteralm, ktoré ponúka možnosť využitia lanovky hore a sily gravitácie s využitím bicykla cestou nadol. Trialy sú skôr ľahšie obtiažnosti (prevažne modrá farba, podľa nášho hodnotenia), takže sa dá v pokoji prejsť všetko aj na Hardtail (pozn .: bicykel bez zadného odpruženia).

 

 

Ak si zakúpite permanentku do tohto strediska, tak zároveň platí aj pre neďaleký Schladming (autom cca 20 minút alebo možnosť využitia bikebus cca 25 minút). Tento veľký bikepark ponúka stúpacie flow trail, 99 Jumpline na ktorú nadväzuje Monster Jumpline a niekoľko zjazdových tratí i. Na tomto kopci sa už bez zadného odpruženia nezaobídete! Vrchná časť kopca ponúka zjazdovú trať (Rookie Downhill video), flowtrail a 99 Jumpline (99 Jumpline video). Druhá a tretia trať je krásne vyhladená a človek sa bez väčšieho úsilia hojdá až k stanici lanovky, ktorá je uprostred kopca. Od polovice kopca terén o dosť pritvrdí a ostávajú dve zjazdové trate, kde jedna je aj súčasťou svetového pohára v zjazde. Takže skoky, "rolety", korene a kamene. Ak jede normálny jedinec kopca zo zhora až dole a nechce, aby mu ruky upadli, tak cesta trvá cca 25 minút. Takže naozaj dlhé zvezenie.

 

 

Semmering

Poslednou zastávkou bol Bikepark Semmering, ktorý leží cca 100km od Viedne a poskytuje výber v podobe 3 trailov, na ktoré v rôznych častiach kopca nadväzuje niekoľko zaujímavých odbočiek na krátke priľahlé trialy. Prvá trať je zjazdová, rozbitá s koreňmi a kameňmi, až by aj ruky upadli. Ďalej potom opäť obľúbená Jumpline (video) a napoly prírodné zjazd s ľahkým Northshore (drevenými lávkami). Kopec je kratšia, takže zo zhora nadol trvá jedna jazda cca 10 minút, ale zábavy na tak malý kopec je až dosť.

 

 

Obaja Bikepark, možno by sa dalo povedať obaja tri :), sú veľmi zábavné a každý si nájde svoje. Každopádne Schladming odporučíme skôr skúsenejším jazdcom, aby nikto nedošiel k úhone a naopak chodníky Reiteralm sú vhodné pre úplných začiatočníkov. Semmering leží obtiažnosťou niekde medzi nimi. Všetky tri zaiste odporúčame.

 

Čo sme ešte stihli v Rakúsku?
Vytvorené07.08.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.