Bikefitting, aneb nastav si bicykel priamo na seba

Vytvorené23. 9. 2019
Bikefitting, aneb nastav si bicykel priamo na seba

Každý určite zažil ten pocit, kedy sadne na bicykel a po prvých 5 kilometroch ho začne bolieť pozadia, chrbát alebo pre istotu úplne všetko. Osvedčený recept na "osezení" zadku je jazdiť, jazdiť a jazdiť. Na chrbát zase platí preťahovanie. Lenže čo ak ani jedno z toho nepomáha? Problém môže byť v zlom nastavení posedu.


Poriadne si nastaviť bicykel a vybrať správne sedlo je základ, ktorý veľa cyklistov podceňuje.
Že je to aj tvoj prípad? Nezúfaj, sme tu pre teba - novo ponúkame výber správneho sedla pomocou nástrojov od firmy PROLOG. Aby si mal istotu, že tí sedlo naozaj padne, zmeriame tí šírku sedacích kostí na špeciálne upravenej stoličke a podľa toho následne odporučíme konkrétny model sedla. U sediel s cenou nad 2500 Sk máš túto službu úplne zadarmo, u tých lacnejších ti za meranie pripočítame 290 Sk . Aj to sa ale oplatí, pretože budeš vedieť ako široké a dlhé sedlo pasuje k tvojmu pozadia a pri ďalšom nákupe už môžeš ísť na istotu.

Sedlo sme vybrali, ale to stále nerieši boľavý chrbát. Nezúfaj, máme tu pre teba ďalšie dve možnosti.


Tá prvá je zmeranie tvojej postavy a nastavenia posedu na bicykli pomocou tzv. Bikefittingu. Pomocou špeciálneho prístroja tí vezmeme miery a zaznamenáme ich do programu, ktorý následne navrhne možnosti nastavenia posedu. Dostaneš 4 varianty ideálneho nastavenia posedu priamo na tvoju značku a typ bicykla. Spoločne vyberieme tú najideálnejší a môžeš vyraziť. Nastavenie posedu je za ľudovky - 890 Sk .

 

Druhá možnosť je pre tých, ktorí do seba chcú investovať trochu viac. Dohodneš si individuálny schôdzku s naším odborníkom na nastavenie posedu. Počas tohto stretnutia sa pobavíte o tvojom štýle jazdy, predchádzajúcich zraneniach a všetkým ostatným, čo má na ideálne posed na bicykli vplyv. Potom si ťa posadí do trenažéra a spoločne nastavíte ten správny posed so zahrnutím všetkých spomenutých aspektov. Tu už je cena trochu vyššia, ale raz naměříš a nastavenie využiješ už na všetky kolesá a navždy (ak si teda niečo neurobíš, tak na seba daj pozor :-)). Individuálne konzultácie s odborníkom a nastavenia posedu ťa vyjdú na 2590 Kč.

Základné nastavenie posedu zvládne takmer každý, ale ak v sedle tráviš veľa času a chceš mať istotu, že si nezaděláváš na problém do budúcnosti, je dobré si nechať všetko namerať a nastaviť priamo na seba. ☺

pozor
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Podrobné nastaveniePovoliť všetko